Skocz do zawartości

3.0d problem z nierowna praca silnika


luxus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem trochę nad twoim problemem i wpadłem na pomysł. Może głupi ale zawsze coś. Oglądając filmik jeszcze raz zauważyłem że masz dziurę nad wentylatorem w osłonie. Nie masz uszkodzonych łopatek visco? Może bez odpowiedniego wyważenia ono powoduje takie harce i drgania. Wtedy miałaby też jako taki sens temperatura.

 

 

Dziura w obudowie wisko jest bo niestety jak zmieniałem pompę wody stuknalem wentylatorem o coś i pękł mi, niestety nie zauważyłem tego i założyłem do auta:// i tym o to sposobem mam właśnie dziurę w obudowie ale i nowa chłodnice i nowe wisko :p a obudowy jeszcze nie zdążyłem wymienić :p

 

 

Teraz dalej podczas rzucania tego silnika korekty wtryskiwaczy bardzo mocno się rozjezdzadzaja na każdym garze a po przekroczeniu magicznej cyfry 70 na temperaturze silnika wszystko się uspokaja i silnik pracuje bardzo dobrze. 2,4,6 gar ma podniesiona prędkość do około 750 a 1,3,6 ma 736 no i korekty 3 gar ma -1,5 a reszta już jest bliska zera, po rozgrzaniu spada do 0,05 :/// i cholera wie o co jej chodzi kazdy rozkłada rece, dzisiaj odebrałem auto od elektryka po za jakimiś nieznaczymi pierdolami, cała instalacja jak i czujniki są ok ponoć wszystkie wyciągał i mierzył mi już naprawdę ręce opadły ://

 

 

Edit:

 

A właśnie bo chyba zapomniałem w sumie o najistotniejszy rzeczy ostatnio odłączyłem klemy od Aku i je łączyła ze sobą, ponoć tak się resetuje kompa, i powiem szczerze że po odpaleniu auta po tym resecie auto bujalo już silnikiem ale już bardzo nieznacznie tzn nie było to aż tak wyczuwalne i było delikatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.