Skocz do zawartości

e61 przed lift brak dzwięku, zgasł wyświetlacz


ruti

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam kłopot z graniem i wyświetlaczem w e60 przed lift. Jadąc nagle zgasł wyświetlacz i tak to wyglądalo jakby się zrestartował. Zaraz potym zgasł dzwięk. Kilkakrotnie tak zrobił i potem zgasł całkowicie. W aucie nie ma żadnych dzwięków. Ani z PDC ani gong zapiętych pasów. Po jakimś czasie wsiadłem do auta i zaqpaliła sie kontrolka żółta SOS z telefonem przekreślonym. Po jakimś czasie znowu wyświetlacz zaczął działać ale już bez dzwięku. Co mogło paść????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolega raczej nie będzie to miła informacja, ale wszystkie objawy wskazują na padniętą jednostkę. Dokładnie takie objawy miałem w e60 klienta, u którego wymiana jednostki głównej CCC rozwiązało problem. Wyświetlanie żółtej kontrolki SOS to efekt rozłączania pętli światłowodowej. Możesz ewentualnie spróbować odpiąć moduł TCU i zamknąć pętlę światłowodową idącą do tego modułu. Wyeliminujesz w ten sposób uszkodzenie TCU.

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się pod wykładziną wnęki na dojazdówkę. Trzeba ją wyjąć całkowicie, moduł jest bardzo blisko oparcia kanapy, ta wykładzina jest przymocowana dwoma spinkami również w okolicy oparcia kanapy. Należało by wypiąć światłowody z kostki i zamknąć pętlę. Najlepiej jak byś miał odpowiednie złącze zamykające pętlę. Piszesz, że nie możesz połączyć się ze wzmacniaczem, a może padł Ci wzmacniacz, rozumiem że ma LOGIC 7? Każde urządzenie w pętli światłowodowej, które jest nie sprawne powoduje podobne problemy.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tam gdzie kolega eboro opisał że jest moduł TCU to pasuje do E61 natomiast w E60 TCU jest za lewym boczkiem w bagażniku, piszę to bo nie wiadomo w koncu jaki model posiada autor tematu, w temacie E61 a w opisie E60 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie jest e61 i moje auto to e61. Co do muzy w aucie to nie mam logic 7 ale gra to fajnie i w lewej tylnej wnęce jest taki mały wzmacniacz harman/becker. Nie mam takiej kostki zamykjającej pętle.

Generalnie dziś cały dzień ani raz wyświetlacz nie zgasł ani nie pojawiłsię błąd SOS ale dzwięków jak nie było tak nie ma. Wszystkich dzięków od pdc, przez gong świateł czy pasów po muzyke.

dziś podłączyłem auto pod autocom i nie mogłem połączyć się z modułem wzmacniacza AMP. Być może to on jest winny całemu zamieszniu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że masz Hi-Fi. W tym przypadku nie połączysz się z wzmacniaczem i nie będzie on powodem problemu. Jeśli chcesz się po bawić, to zdejmując lewy boczek w bagażniku będziesz miał dostęp do takiego rozdzielacza światłowodów, on daje możliwość przepięcia światłowodów w taki sposób aby zamknąć pętlę. Generalnie każde urządzenie w pętli światłowodowej może powodować takie objawy, zastanów się czy masz zmieniarkę, Head Up, Mulf, moduł video. Nie sugeruj się tym, że moduł tcu miał błędy, jeśli nie będzie on miał komunikacji z CCC to będzie sypał błędami.

 

U Ciebie wzmacniacz obsługuje tym subbufery pod fotelami. Pozostałe głośniki są podłączone pod CCC.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniarki nie ma, Head Up też nie ma, video hmm chyba tez nie, mulf nie mam pojecia. Dałem dzis do kolegi auto i on ma tą wtyczke zamykajacą pętle to moze mu coś wyjdzie. bluetooth działa normalnie. Mozna się do mnie dodzwonic odbieram gałka I-drive i ten ktoś mnie słyszy natomiast ja oczywiście nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddałem ccc do naprawy i sytuacja wyszła taka że restartowanie i ciemny obraz to uszkodzona płyta główna i to jakaś standardowa usterka która została naprawiona. Co do dźwięków gość twierdzi że ccc jest dobre. żę u niego działa i ma się dobrze. I teraz co jest grane ze w aucie dzwięku nie ma?????

Jest wzmacniacz w tylnym lewym boczku. Jest on mały taka malutka puszeczka z radiatorem. NIe wchodzi do niego światłowód tylko jakieś 10 przewodów. Podobno on jest do sobwofferów. Czy w systemie HI-FI jest jeszcze gdzieś inny wzmacniacz?????

Ja mam taki wzmacniacz

http://allegro.pl/bmw-e60-e61-e63-e65-wzmacniacz-stereo-hifi-6920461-i6675457447.html?reco_id=de4cf3c8-daf0-11e6-8cb7-6c3be5b959d8&ars_rule_id=201

 

a na all.... znalazlem jeszcze takie cos ze jest

 

http://allegro.pl/bmw-e60-e61-e63-e64-wzmacniacz-hifi-9166176-i6675478378.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.