Skocz do zawartości

Problem z ukladem chlodzenia M43


Przemo SG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam maly problem z Moim Bmw e46 318i m43 98rok.Otoz tak jestem po wymianie pompy wody i zalaniu swiezym plynem....przed naprawa bylo wszystko ok,a teraz zauwazylem ze na zimnym silniku zasysa mi gorny waz idacy z glowicy do chlodnicy....spotkal sie juz ktos z takim prkozypadkiem???prosilbym kogos o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdzalem Dzis na Tescie 7 i wydaje mi sie ze szybko tez sie nagrzewa bo po przejechaniu 3-4 km mam juz 90stopni a wskazowka juz dawno w pionie bo podobno w m43 juz 75 stopni lapie pion,wiec zagrzalem go do 108 stopni i termostat sie otworzyl bo dolny waz zrobil die goracy,ale po 6h wsiadlem odpalilem i wlaczylem test 7 i silnik trzymal 21 stopni czy to normalne???ze te silniki tak trzymaja temp.???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ci ten wąż zasysało to musiałby ci silnik w druga strone chodzic :mrgreen: a tak na powaznie miales problemy z ukladem przed wymiana pompy? jesli nie to tutaj szukałbym przyczyny.. jakiejś szmaty tam nigdzie nie wsadziles przy wymianie :roll: pompe dobrze załozyles? ogolnie nie ma mozliwosci zalozenia inaczej noo ale polak potrafi :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spusc plyn i zobacz ile ci zlecialo.. porównaj to z iloscia jaka wchodzi w uklad, moze ci troche mniej zleciec bo z silnika wszystkiego nie spuscisz dokladnie ale orientacyjnie bedziesz wiedzial czy bylo tyle ile powinno byc no i zalac jeszcze raz i odpowietrzac :wink: noo cudow nie ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw sprawdź ile płynu na zimnym. Rozgrzej auto aby termostat się otworzył, daj max temp i nawiew na maxa. Stań przednimi kołami na jakimś wzniesieniu i niech popracuje i dodaj gazu. Odkręć odpowietrznik i w tym czasie dodaj gazu na ok 3k jak jest zapowietrzony wyjdzie powietrze troszkę "bąbli" jak będzie leciał płyn to już Ok. Może popracować kilka min i możesz zabieg powtórzyć, jak wystygnie ewentualnie uzupełnić płyn. I powinien się odpowietrzyć.

I nic nie spuszczaj bo narobisz sobie niepotrzebnej roboty płyn i tak cały nie zleci bo musiałbyś jeszcze spuszczać z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak otworzy mi sie termostat to odpowietrznik calkowicie odkrecic??a mam jeszcze pytanie odnosnie tego zassanego gornego weza,jak na zimnym silniku sprawdze poziom plynu i ten bagnecik bedzie mial poziom max to znaczy ze w ukladzie jest wystarczajaco plynu?bo moze faktycznie zassany waz jest powodem braku wystarczajacej ilosci plynu,ale kontrolka z poziomu plyny w sumie mi sie nie zapala.Sorki za takie glupie pytania ale walcze juz 2 tyg z tym problemem i brakuje mi juz pomyslow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadac na Tescie nr7 przy temperaturze 15 stopni po miescie wyskoczylo mi 110-111stopni zatrzymalem sie zeby zobaczyc czy termistat sie wogole otworzyl....ale dolny waz byl goracy wiec chyba ok ale czy to jest normalne ze te silniki osiagaja taka temp ???? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jeździe za duża temperatura. Być może za późno otwiera termostat lub pompa wody się kończy.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo witaj !

Układ obiegu chłodzenia jest prosty i w necie jest pełno schematów jak one działają.

Nawet na Youtube są filmiki jak odpowietrzać.

Z twojego opisu by wynikało że jest zapowietrzony.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.