Skocz do zawartości

Ogrzewanie wnętrza


adriank

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Wyczytałem miliard tematów na temat ogrzewania w BMW, ale dotychczas niestety nikomu nie udało się tematu ogarnąć więc wziąłem się sam za sprawdzanie ...

 

A więc tak, w zeszłym roku nagle w czasie jazdy "odcięło" ciepłe powietrze u pasażera. W sumie był koniec zimy, a ja nie bardzo się tym tematem przejąłem i zapomniałem o nim w efekcie. W tym czasie auto przeszło wymianę rozrządu, wszystkich uszczelek, rury w bloku od płynu chłodzącego, uszczelniaczy, poduszki pod fsilnikiem i bóg wie co tam jeszcze było robione.

W tym roku okazało się, że ciepłego powietrza nie ma już również u kierowcy co skutecznie "umila" życie ...

Do elektrozaworów i od nich idzie gorąca jak ch... woda, pompa dodatkowa działa. Płynu nie ubywa. U kierowcy zdarzy się, że ciepłe wieje, czasem nawet gorące, ale jak podkręcę nawiew na maks to po jakimś czasie się kończy. Zauważyłem w INPA, że napięcie na elektrozaworach wynosi 0V i czasami ( raz na kilkadziesiąt sekund ) pojawia się 11.8V czyli maks skali. To samo dzieje się na obu zaworach. Z tym, że organooleptycznie w stronę nagrzewnic idzie BARDZO gorąca woda, a z nawiewu nie dmucha.

 

Próbowałem go odpowietrzać, ale co tu odpowietrzać i jak skoro nie ma odpowietrznika? Stawiałem pod górką, dolewałem płynu, przeganiam go regularnie więc tu raczej problem nie występuje. W INPA jak jest coś takiego jak Water Valve Left oraz Right cały czas jest off, ale nie ma jak tego włączyć chyba, że jakaś funkcja SET jest w stanie to zrobić? Ale dalej twardo uważam, że tu raczej problemu nie ma bo woda od elektrozaworów idzie gorąca ...

 

Termostat się otwiera, ale rury za termostatem jest zdecydowanie chłodniejsza od rury przed termostatem. Jak auto jest nagrzane to rury są bardzo twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostalo ci sprawdzenie czujnikow ktore znajduja sie w nawiewie odkrec i wyciag ekran z idrive tam bedziesz mial dwa czujniki lewa i prawa strona zdarza sie ze nawalaja i stad zimne powietrze tu pokazane gdzie sie znajduja http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PX11-EUR-06-2007-E61N-BMW-520d&diagId=64_1352 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek sie uczy cale zycie :wink: oby pomoglo najpierw przeczysc styki i same czujniki :) a swoja droga widze wsadziles juz troche kasy i pracy nad autem teraz podrzuc fotke zobaczymy twoja bestie :norty:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tyle to jeszcze nikt nie wsadził i raczej tego nie zrobi :D 2x za auto już zapłaciłem łącznie ze wszystkim co zrobiłem, a jeszcze trochę zostało do zrobienia :)

Aktualnie mam dzidzie w drodze i zabawka idzie w "odstawkę" :)

Z uwagi na to, że mechanika i elektronika pochłonęła tyle kasy, to auto dalej jest zwykłym e63, pięknym ale dla siebie jeszcze nic nie dalem rady zrobi w tym aucie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie ustąpił. Niby na początku miałem wrażenie, że jest ok. bo się taka zrobiła w aucie patelnia, że ciężko było wytrzymać ale skręcanie temp nic nie dawało i grzało na maks. Po właczeniu automatu ... mróz w aucie... nawet raz się zdarzyło, że u pasażera powiało ciepłem. Czyżby oba czujniki umarły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak byc najlepiej podmienic masz napewno ziomka ktory ma e60 chwila roboty i bedziesz pewny :wink: po co kupowac czujniki jak sie nie ma pewnosci :)

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.