Skocz do zawartości

gaz w x3 3.0i m54


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

w Energy Gaz powiedzieli że mogą mi zamontować zbiornik podwieszany - po wycięciu podłogi i przeniesieniu akumulatora - o maksymalnej pojemności 33 litry gazu


1 - Montaż LPG BMW X3 z 3.0 272KM 2008r w Energy Gaz Polska na gaz BRC SQ P&D



" Zbiornik 42 litrowy zapewni zasięg auta na LPG - około 200 kilometrów! "


2 - Montaż LPG BMW X3 z 3.0 2005r w Energy Gaz Polska na gaz Lovato Fast



"Zbiornik 42 litrowy zapewni zasięg auta na LPG - około 200 kilometrów!"


3 -BMW X3 E83 3,0i 170 kW, Bj. 2006 Lovato Easy Fast - 56 Litrów

http://www.abart.com.pl/de/Galerie/BMW/X3-3,0i-E83


4 - BMW X3 2,0i, Bj. 2008, Prins VSI II 54 Litrów

http://www.abart.com.pl/de/Galerie/BMW/X3-2%2C0i


5 - Photo gallery of conversion LPG - BMW X3 2,5 / Zbiornik 56 Litrów / Irene 600/220-56L

http://www.lpg-autogascentrum.cz/photo-gallery-conversion/bmw/conversion-bmw-x3-2-5/

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety w tym aucie, coś za coś.

Bagażnik lub duża butla.

Jak pisałem wcześniej moja ma 80l i wchodzi ok 66l gazu. Nie zamienił bym jej na mniejszą 440km na zbiorniku jest Ok, a przy mega bucie 300km. Nawet zastanawiałem się nad większą taka 100l. Znajomy w Tuaregu 4.2 właśnie taką ma i jest to odpowiednie do tego auta.


Przy butli 33l ja będziesz butował to ledwo 150km zrobisz.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Panów. Mój gazownik upchnął butlę 52,5L czyli wchodzi około 42-44 litry gazu. Wymiary butli o ile pamiętam to 680x180. Akumulatora nie przenosiłem, wszystko oryginał fabryka. Po kilku tankowaniach wychodzi spalanie 13,4 L gazu na setkę. Temperatura przełączania na LPG to 30 stopni. Przy obecnych temperaturach w momencie jak wycofam z garażu i zawrócę to już jest na gazie. Jak będę miał wenę to wrzucę zdjęcia. Dodam tylko, że pod maską w zasadzie instalacja jest "niewidzialna". Nie będę robił gościowi od LPG reklamy (bo chyba i tak jej nie potrzebuje-kolejki po 2 miesiące na montaż) ale naprawdę polecam bo już w drugiej bumie mi zakłada. W poprzedniej 328 E46 zrobiłem ponad 100tkm praktycznie bez żadnego Check engine i innych historii. E46 328 w automacie paliło mi 13 LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz to podaj swojego maila to ci przesle kilka zdjec jak ja nam zbiornik 52ltr zamontowany bez wycinania i akumulator zostal na swoim miejscu. Troszeczke wystaje ale ze auto mam w kolorze czarnym to nawet zlewa sie troche ale trageddi nie ma. Jak ci tak bardzo nie zalezy na tym zeby ukryc zbiornik no to tak naprawde kazdy inny serwis to zamontuje za mniejsza kase a jak ci nie zalezy to wez lepiej uciekaj od energy gaz. Zauwazulem ze u nich jest jak w sklepie z oryginalnym opakowaniem. Ten sam shit tylko placi sie wiecej za logo firmy.

Moj gaz byl kolo Czestochowy zakladany.

Ja praktycznie mam wszystko pochowane jesli chodzi o wtryski co jedynie widac pod maska to parownik i nic wiece.

Podaj maila albo odezwij sie do mnie na priv to ci przesle zdjecia. Tutaj niestety nie umie wrzucic zjec bo nawet nie ma takiej opcji zeby zaladowac pliki.

A zbiornik 32 ltr to ci na niecale 200km starczy wiec to kest troszke irytujace zeby podjezdzac co chwile na cpn zeby tankowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się . :D


Wchodzisz tutaj :


https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie


dodajesz plik ze swojego komputera

zaznaczasz bez ograniczeń wiekowych

zapisz zdjęcie


wybierasz


rodzaj kodów : fora dyskusyjne

po kliknięciu na zdjęcie : otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze


z okienka poniżej kopiujesz sobie link i wklejasz do posta.




Oczywiście po jakimś czasie zdjęcie zostanie usunięte z serwisu i link z dodanym zdjęciem przestanie działać .

Aby zdjęcia nie znikały za parę lat musiały by być zapisywane na serwerze klubu BMW tak jak to mają co niektóre fora innych marek.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok juz ogarnalem.

A wiec u mnie butla jest 52,5ltr na pusta butle wchodzi okolo 48~50ltr

Tak wiem ze dziwnie duzo wchodzi ale to pewnie dlatego ze plywak nie jest w poziomie oczywiscie strzelam.

Fotki ponizej.

LMPLqU.jpg


7sgpUN.jpg


jZLOzg.jpg


tD1giZ.jpg


fhypvq.jpg


Ja takze mam pakiet aerodynamic i z tego co zauwazylem to ten pakiet jest troszke nizszy niz te brzydkie podstawowe zderzaki i wiecej zakrywa.

Pod maska widac tylko parownik.

Korek biedy schowany we wlewie a przelacznik b/g w popielniczce. Nawet zmiescilem haka za butla.

Akumulator zostal w bagazniku i co jedyne miejsce mi zajmuje w bagazniku to dojazdowka chociaz i tak nie musze jej wozic bo mam wykupiony asisstance na kola ale suma sumaru miejsce bagazowe jest prawie 100%dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Cześć odświeżę temat na temat wyboru umiejscowienia butli z gazem. Po rozmowie z moim gaziarzem dostałem 2 propozycje: walec albo przenoszenie aku i butla w zapasie, zależy mi na jak największej pojemności butli i nie ukrywam wolałbym butle w podłodze. Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje oraz zdjęcia kto jak ma to rozwiązane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszym obecnie rozwiązaniem jest duża butla za siedzeniami.

Tylko montowana wzdłużnie ,a nie w poprzek jak było w moim przypadku.

W ten sposób masz dużą butlę i w miarę funkcjonalny bagażnik , dostęp to kwasa bez przeróbek.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kolego ale tez zle piszesz bo jak dasz duza butle za siedzenia to i tak masz do ciecia wieczko od podlogi gdzie znajduja sie klucze i inne rzeczy

Ja sam mam zamontowana 52ltr co przy automacie 2.5 192hp starcza mi przy jezdzie miastowej do 270km wiadomo zalezy jak sie nacisnie na ngaz to i wiecej chorknie ale spokojnie do 250km starcza. I ja nie mam podlogi wycinanej mi mom to ze lekko butla od dolu wystaje to mysle ze nawet jak by sie wycielo podloge i zamowilo butle pod swoje wymagania to spokojnie butla 70 ltr lub wieksza by sie zmiescila tylko zeby byla wysoka a nie szeroka oczywiscie mowie tu o kole a nie walcu a akumulator spokonie sie powinien zmiescic kolo butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie za mały ten aku? Chyba ze robisz dluzsze trasy caly czas to ok ale np. robie bardzo krotkie trasy rzedu 20km lub 30 to po miesiacu musze doladowac aku bo juz nie chce odpalic a ladowanie mam ponad 14v.

Pokaze ktorys z was jak macie i gdzie schowaliscie pod maska aku i jakiej wielkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.