Skocz do zawartości

Doposażenie F30(lampy LED, tempomat, lusterka el.)


drexul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od niedawna jestem włascicielem F30 w wersji 320d(produkcja marzecz 2013).

 

Już przeżyłem jedno spore rozczarowanie gdyż dowiedziałem się, że do F30 z datą produkcji przed lipcem 2013 nie da się się zamontować systemu connected drive. Dzwoniłem nawet z pytaniem do bimmerupgrades.pl i też powiedzieli, że się nie da :(

 

Mam jednak kilka pomysłów o co mógłbym zmodyfikować mój pojazd jednak nie wiem z jakiego typu kosztami powinienem się liczyć.

1. Wymiana zwykłych halogenów na lamy full LED. Ktoś wie jaki to jest łącznie koszt(materiał + montaż) i czy da się to zrobić?

2. Wymiana lusterek na elektrycznie składane przy otwieraniu i zamykaniu pojazdu. Koszt?

3. Montaż pełnego aktywnego tempomatu zamiast tego czegoś co się nazywa ogranicznikiem prędkości i wciąż nie mogę złapać idei do czego on służy. Czy to możliwe i jaki jest koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywnego tempomatu zamiast tego czegoś co się nazywa ogranicznikiem prędkości

ogranicznik przydaje się na foto radary :)

a tak poważnie - nie wiem jak z aktywnym tempomatem, bo tu potrzebny jest jeszcze radar

ale dołożenie dynamicznego tempomatu (działa jak zwykły tempomat + sam hamuje na zjazdach) to była u mnie godzina roboty i 400 zł za części

kupujesz kierownicę z guzikami tempomatu (lub same guziki)

do tego kodowanie (w Krakowie zakoduję ci to za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dokladalem elektryczne lusterka z fotochromami , same lusterka 1200 zl plus kodowanie . Mi sie udalo bo juz mialem wiazke na 5 pinow ktore jest potrzebne do takich lusterek , jesli nie masz to jeszcze wiazka cos kolo 100 zl za strone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tempomat to nie wiem czy koledze drexul nie chodziło o pełny aktywny tempomat który ma trochę więcej funkcji, natomiast to co ty opisałem to jest zdaje się tempomat z funkcją hamowania (S544 Cruise control with brake function).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.