Skocz do zawartości

E46 M54B22 Brak ciepłego nawiewu


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolejny problem z nowym nabytkiem... E46 318i 99"

 

Brak ciepłego powietrza z nawiewu. Układ dobrze odpowietrzony, elektrozawór rozebrałem, nie był nawet bardzo brudny, działa elegancko. Problem leży po stronie sterowania nim. Rzecz w tym że mając odpalone auto ustawiam 32 stopnie, leci zimne, zawór jest zamknięty, węże nagrzewnicy zimne. Na odpalonym odpinam wtyczkę elektrozaworu, zaczyna napływać ciepłe i jest momentalnie gorąco w samochodzie. Po niecałej minucie podpinam wtyczkę i widać że wszystko wróciło do normy tzn ustawiam 16 stopni leci zimne, ustawiam 32 leci gorące. Gdy zgaszę auto na powiedzmy dwie minuty dalej wszystko gra. Gdy zgaszę na pół godziny już brak ciepłego powietrza, zawór dalej zamknięty.

 

Co powoduje złe sterowanie elektrozaworu? Nie wiem czy zacząć od wymiany panelu klimatyzacji, czy szukać przyczyny w jakiś czujnikach temperatury itp... Muszę to zrobić szybko bo nawet szyby nie mogę odparować... Doradźcie Państwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Mam problem z brakiem ciepłego nawiewu w aucie. Już opadają mi ręce. Wymienione już termostat, zbiorniczek wyrównawczy (był pęknięty), elektrozawór nagrzewnicy. Auto odpowietrzane było już chyba kilkadziesiąt razy. Na warsztacie wszystko hulało jak należy, grzało elegancko. Wyjechałem , przejechałem się i znów zimno. Dodam że węże są gorące i miękkie, chłodnica również. Węże dochodzące do nagrzewnicy również ciepłe. Nigdzie nie ma wycieków, wszystko jest szczelne. Sterowanie klapkami sterującymi jak i sam klimatronik również sprawny. Na wyższych obrotach jest odrobinę lepiej. Co mogę jeszcze wymienić? Kupiłem pompę wody, czy to może być to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dzis pompe wody, nadal to samo. Uklad odpowietrzam wg instrukcji i jest ciagle to samo. Górny waz po osiągnięciu jest plaski i nie ma w nim plynu. Ogrzewanie raz dziala raz nie...

U mnie to samo 330i automat wymienilem termostat pompe visco nowy zbiornik wyrownawczy odpowietrzylem uklad chłodnica goraca a nie grzalo dopiero na drugi dzien dolalem plynu i po kilku km zaczelo grzac a po wystygniecu silnika w tym wezu co idzie od chlodnicy do termostatu jak odkrece odpowietrznik to plyn jest tak do polowy weza i tak juz tydzien jezdze i nie wiem co jest grane a i jeszcze jedno ciagle brak powrotu do zbiornika chodzi mi o ten strumien w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej firmy pompa wody? Brak strumienia kieruje podejrzenia na pompe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy pompa wody? Brak strumienia kieruje podejrzenia na pompe.

Febi wymienilem ja z tydzien temu razem z visco i termostatem wczoraj zbiornik wymienilem bo wydawal mi sie dziwny i dalej nic temp max 96stopni tego strumienia nie ma odkad ja mam czyli jakis miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.