Skocz do zawartości

[E46] 320d Nowe części, Spalanie itd.


Alfa47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam wymienić w BMW E46 2.0 Diesel i nie wiem dokładnie czy będą Dobre do tego samochodziku :)

 

W pierwszej kolejności na styczeń wpadłby Akumulator: FIAMM Titanium Plus 80ah 720a - Dobry pomysł ??

 

Oraz nowy Filtr paliwa: UFI 26.005.00 - Według iparts pasuje do 136KM

Średnica zewnętrzna [mm]: 68

Średnica wewnętrzna 2 [mm]: 19,3

Średnica zewnętrzna 1 [mm]: 82

Wysokość [mm]: 127,5

 

Nowe Klocki tył: METELLI 22-0261-0

System hamulcowy: Ate - Teves

Szerokość [mm]: 123,2

Wysokość [mm]: 45,2

Grubość [mm]: 17

Styk ostrzegawczy o zużyciu: przygotowany dla wskaznika zużycia

Oznaczenie kontrolne: ECE R90 APPROVED

 

Oraz Spray BOLL do pasków klinowych itd.

 

Te wszystkie części będą dobre do BMW E46 320d 136KM ??

 

Oraz ile wam pali M47 na 100km ? mi wychodzi jakieś 7,5l Tankując Paliwo Diesel BP Ultimate Active i myślę że w lecie to dużo jak na diesla :/

 

W tym roku nie miałem jak zakonserwować jej ale myślę że w lecie zakonserwuje ją co powiecie na Nadkola K2 Durabit Baranek a podwozie BOLL'em wyszstkie raczej na pędzlu po dwie warstwy :mrgreen:

Edytowane przez Alfa47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=69&t=117886 :search:

 

edit: Akumulator powinien się sprawdzić. Nie znam tej marki. Mimo wszystko nie ma reguły czy tani akumulator padnie po 2 latach czy drogi. Zdarza się wielokrotnie, że tańsze akumulatory wytrzymują dłużej niż "markowe".

 

Filtry ogólnie polecane to Mann i Knecht.

 

Klocki polecam Zimmerman lub Textar.

 

Po co Ci ten spray ?

 

Raporty spalania znajdziesz chociażby na autocentrum. Generalnie wszystko znajdziesz dzięki opcji szukaj. Trochę zaangażowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator polecam firmy Westa Force (prod. ukraińska) u siebie mam 74Ah ori siedział 80Ah.

Filtry tak jak kolega wcześniej napisał MANN, Knecht oraz Bosch (to samo co MANN a cena niższa)

Klocki również polecam Textara.

 

Mój klekocik spala średnio 6 - 6,5 lato tryb mieszany, zima 6,5 - 6,8 to wyniki z tankowania pod korek z ostatnich 40tyś. km paliwo to zwykłe BP Active + dodatek smarujący pompę VP.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator polecam firmy Westa Force (prod. ukraińska)

To samo bym polecił. W mamy aucie ten akumulator przeżył największe mrozy, mimo paru wyładowań do zera działał bez zarzutu. Po prostu ideał. Do BMW chciałem włożyć ten sam, ale jest w tym jeden szkopuł - akumulatory przez wojnę na Ukrainie nie są już produkowane. Takie dostałem info rok temu. Są do kupienia tylko jeśli zalegają na magazynach. Coś się zmieniło w tej kwestii ? Ktoś coś się orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w tamtym roku w listopadzie, to jeszcze nie było problemu, ale to było rok temu.

Znajomy kupił na wiosnę z tej samej hurtowni to też jeszcze mieli ofertę od 45Ah do 180Ah z Westy, a jak jest teraz z to szczerze powiedziawszy nie wiem.

 

Ale trzeba przyznać aku porządne i za rozsądne pieniądze.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.