Skocz do zawartości

BMW 525d słaba przyspiesza bledy


Neos97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miesiąc temu kupiłem bmw i mam problem z brakiem mocy mianowicie był blad sondy lambda została dana nowa poprawa jest taka że auto juz nie faluje delikatnie obrotami na postoju. Drugi błąd jaki odczytałem programem Delphi jest 4530 odwod sterowania ciśnieniem turbodoladowania odchylka za wysoka. Mianowicie auto do 2.5tys obr nie ma wogole mocy a później dostaje mega kopa. Przy wymianie sondy próbowałem ruszyć sztanga turbiny przy sterowniki ani drgnie. Tak samo przekręcając stacyjkę i na odwrót nie rusza się. Proszę poradzcie mi co może być zepsute bo przecież teraz auto się dusi i o wiele więcej pali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pojezdzilem troche z kompem i widac ze brakuje mu cisinienia doladowania na 3 biegu przy obrotach 1.8 obr powinno być 1.3bar a auto laduje 0.4 dopiero jak osiąga ponad 2.5obr i zadane ciśnienie ma być 2.3bar to to osiąga i trzyma już do końca jak powinno. Zauważyłem że auto czasami traci calkowicie moc mul na całego jak sdi wtedy wystarczy na luzie auto przegazowac i przytrzymać na maxa obr i auto jedzie normalnie. Jakies propozycje ?? Zamowilem sterownik turbiny i termostat egr ponieważ auto osiaga max 70stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli termostat byl walniety a miales dpf to masz zatkany tak samo z egr

egr bez problemu mozesz odkręcic i wyczyscic zobacz czy cos da

jestli wymienszisz termostat wylec na trase moze samoczynnie przepali dpf

daj znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby zatkany dpf to pojawiłby się błąd w kompie. Z którego roku masz auto?

Moim zdaniem wina leży po stronie sterowania zmiennej geometri turrbiny za którą odpowiada elektrozawór sterowania ciśnieniem, taki sam jak masz do EGR-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części zamowione. Auto jest z 2004r. Egr byl czyszczony w sumie byl jak nowy zero nagaru. Po drugie w mojej bmw jest sterownik a nie elektrozawor który steruje geometria. Sterownik zamowilem używany który działa na 100%. Zamowilem też uszczelke turbo ta na wejściu do turbo z rury IC tam mam nieszczelnosc bo sączy sie olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby zatkany dpf to pojawiłby się błąd w kompie

ja jakoś nie miałem błędów na kompie, a filtr był tak zapchany że nadawał się na złom :D

 

To nieźle, a czy jesteś pewny w 100 procentach, że nie był wcześniej usunięty programowo, a wkład pozostał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części zamowione. Auto jest z 2004r. Egr byl czyszczony w sumie byl jak nowy zero nagaru. Po drugie w mojej bmw jest sterownik a nie elektrozawor który steruje geometria. Sterownik zamowilem używany który działa na 100%. Zamowilem też uszczelke turbo ta na wejściu do turbo z rury IC tam mam nieszczelnosc bo sączy sie olej.

 

To na szcęście DPF-a nie posiadasz. Filtr powietrza sprawdziłeś? Zrób test przepływomierza może przekłamuje, poszukaj nieszczelności między turbo a kolektorem jeśli jesteś pewny, że z geometrią jest w porządku to nic innego nie wpada mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby zatkany dpf to pojawiłby się błąd w kompie

ja jakoś nie miałem błędów na kompie, a filtr był tak zapchany że nadawał się na złom :D

 

To nieźle, a czy jesteś pewny w 100 procentach, że nie był wcześniej usunięty programowo, a wkład pozostał?

nie był usunięty, został wycięty i wgrany program jak samochód przestawał jeździć.

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka jest ok była sprawdzana kompem. Wydaje mi się że DPF posiadam bo pod autem za kolektorem wydechowym mam ten cały katalizator z dwoma sondami. I na wyświetlaczu w serwisie też jest limit kilometrów filtra i katalizatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.