Skocz do zawartości

Prawidłowe odpalanie auta


Arekkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam takie pytanie odnośnie prawidłowego odpalania bmw ( wiem brzmi trochę glupio ale jednak takie pytanie musze zadać )mianowicie chodzi mi o czas ile trzeba czekać aż świece się nagrzeją bo jako tako niema kontrolki która by informowała o tym fakcie a samochód można odpalić na dwa sposoby:

1. zaraz po włożeniu kluczyka do gniazda trzymając naciśnięciu pedały hamulca (w moim przypadku automat) silnik zaczyna kręcić

2.. zaraz po włożeniu kluczyka do gniazda nacisnąć przycisk start wtedy zapalają się kontrolki ABS itp(nic na temat swiec). Po chwili gasna i naciskając pedały hamulca jeszcze raz wcisnąć przycisk start i samochod odpala.

Bo mam nowy akumulator wymieniony przekaźnik wraz ze świecami a samochód na lekkim mrozie meczy się z odpalenie i długo kręci czy ktoś coś może na ten temat jest mi w stanie powiedzieć. BMW E65 3.0 d 218 2002r akumulator bosch s4 95Ah 800A dodam że jeżdżę krótkie trasy do 15 km i większej bateri raczej nie potrzebuje bo nieda rady tego załadować przy takiej jeździe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto sobie będzie nagrzewało świece to ci się pokaże napis że coś tam preheating czy jakoś tak.

U mnie na mrozie poprostu ciężej kręci, ale ładnie pali.

Akus mam 90Ah albo 95Ah zwykły Bosch S4, ma może z miesiąc.

Też jeżdżę krótkie odcinki i czasami sobie akusa doładuję prostownikiem takim inteligentnym.

 

A odpalasz tak, jak nie masz PA.

1.Wsadzasz kluczy,

2.Wciskasz hamulec.

3.Naciskasz start

4.Auto samo będzie kręciło dopóki nie odpali.

 

A twój pierwszy sposób, to auto samo kręci bez dotykania START/STOP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślę że jasno i wyraźnie napisałem :

Mam disela którego moge odpalić tak :

1.wkładam kluczyk

2. Wciskam hamulec

3.wciskam przycisk start

4.silnik kręci dopuki nie odpali

 

Albo

 

1. Wkładam kluczyk

2.wciskam przycisk start (zapalają się różne kontrolki po chwili gasna)

3.wciskamy hamulec

3.Wciskam przycisk start

4.silnik kręci i odpala.

 

Która metoda jest prawidłowa wiadomo ze silnik tez nie może kręcić w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "1. zaraz po włożeniu kluczyka do gniazda trzymając naciśnięciu pedały hamulca (w moim przypadku automat) silnik zaczyna kręcić " To myślałem że masz coś nie tak z autem.

 

U mnie 730d, narazie ani razu nie grzało sobie świec, a jak by grzało to poprawej wyskoczy "Preheating please wait".

Wszystko z automatu leci, naciskasz start z hamulcem, świece grzeją auto zaczyna kręcić.

U mnie zawsze odpala odrazu, bez kręcenia długiego.

Może gdzieś indziej masz problem że auto ci długo kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślę że jasno i wyraźnie napisałem :

Mam disela którego moge odpalić tak :

1.wkładam kluczyk

2. Wciskam hamulec

3.wciskam przycisk start

4.silnik kręci dopuki nie odpali

 

Albo

 

1. Wkładam kluczyk

2.wciskam przycisk start (zapalają się różne kontrolki po chwili gasna)

3.wciskamy hamulec

3.Wciskam przycisk start

4.silnik kręci i odpala.

 

Która metoda jest prawidłowa wiadomo ze silnik tez nie może kręcić w nieskończoność.

 

Obie metody sa identyczne nie roznia sie niczym, przed wcisnieciem hamulca wlaczajac przycisk uruchamiasz tylko zaplon i kontrolki sie swieca, a grzanie swiec masz automatycznie jezeli komputer uzna ze tak ma byc to ci sie zalaczy i pokaze sie spirala,a to ze ci ciezej kreci to szukaj przyczyny, ile sek kreci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak około 5 sek słychać ze się męczy być może akumulator będzie jakiś felerny od wczoraj niejedzilem zobaczymy jak jutro se poradzi z odpalaniem :)dzięki za pomoc i info pozdrawiam

_____________________________________________________

Jeśli 'się meczy" to znaczy, ze któryś wtryskiwacz Ci przepuszcza... zajrzałbym tam i ewentualnie zregenerował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.