Skocz do zawartości

Swap automatycznej skrzyni biegów z f10 do e90


kamil880510

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak wygląda swap skrzyni biegów z f10 do e90? Obudowa podobna, chyba się zmieśći :) Środek wiadomo, całkowicie co innego, bd wkładał silnik z f10/f30, zastanawiam się nad włożeniem razem ze skrzynia z owego modelu, zastanawiam się czy ktoś coś takiego robił i czy w ogóle jest to wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe. W F10 były 8 biegowe, w E90 6 biegowe. Masz inne sterowniki, zresztą używanego sterownika skrzyni (chyba nazywa się to EGS) choćby między samymi modelami F10 póki co nikt nie jest w stanie przełożyć by to działało, inaczej poprowadzone są węże olejowe, sterowanie samą skrzynią jest zupełnie inne - w F10 drive by wire (joystick), w E90 wajha i cięgna, ponadto jest inna zasada działania tego całego ustrojstwa. Nie chodzi mi to o wielkość obudowy skrzyni czy rozstaw śrub.

Zastanawiam się nad sensem takiej przeróbki. To jest absolutnie nieuzasadnione pod żadnym względem :duh: :mad2:

Nudzi się komuś czy co? Może lepiej i na pewno taniej poszukać nowszego modelu z taką skrzynią niż w ogóle zabierać się za takie pomysły... :nienie: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e90 nie mam w ogóle skrzyni ani silnika, bd wstawiał i zastanawiam się nad taka możliwością, czy w ogóle istnieje, bo różnica w cenie jest niewielka jeśli chodzi o części zamienne. A cały sterownik skrzyni biegów gdzie znajdę w e90? Szukałem i za cholere nigdzie go nie widze ;/

 

A skrzynia automatyczna z 320i podejdzie do 320D? oznaczenie skrzyni 6hp21...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem strasznie jak to się robi (czy virgin jakoś się da?), bo o ile mi wiadomo czytając różne fora i tu i inne o tematyce F10 to numer ISN (Individual Serial Number) siedzi w sterowniku skrzyni EGS i jest to ciężki temat do ogarnięcia jeśli chodzi o używany ster. Numer ISN jest indywidualny dla każdego auta i jest częścią systemu zabezpieczająca auto przed swobodną zmianą części, a co to oznacza? Auto może i odpali, ale nie będzie możliwości zmiany biegów. Wiem że Abrites niby to ogarnia ale szczerze kto to ma... http://www.abrites.com/products/abrites-diagnostics/for-bmw-mini-2

Nie ma problemu z jednostką nową bo tam wystarczy synchronizacja, dlatego domyślam się że zrobienie virgin czyli dziewiczego sterownika załatwiłaby sprawę... Czy ktoś to ogarnia? Nie wiem, nie słyszałem.

Edytowane przez damascus7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekaw jestem strasznie jak to się robi bo o ile mim wiadomo czytając różne fora i tu i inne o tematyce F10 to kod ISN siedzi w sterowniku skrzyni i jest to ciężki temat do ogarnięcia jesli chodzi o używany ster.

oczywiste, że nie będę otwierać karty, ale już około roku to jest możliwe. Drogo, ale możliwe. Z powodu tych problemów sama SKRZYNja drogo nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.