Skocz do zawartości

E70 3.0d M pakiet prośba o dobór rozmiaru kół i opon na zimę


piterjp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem tego tematu.

Proszę o pomoc w doborze kół na zimę, obecnie mam 20 cali przód 275/40/20 tył 315/35/20, E70 3,0d M pakiet, poszerzenia w nadkolach.

Chcę kupić felgi zimowe proszę o pomoc jakie są rekomendowane ( wydaje mi się, że 18 cali to minimum) ale czy mogę założyć taką samą szerokość i profil opon na przód i tył ponieważ czytałem wiele, że w x drive różnie to bywa ze skrzynią po zmianie kół, opon) także w tym temacie proszę o pomoc i podanie mi jakie rozmiary felg, oraz opon mogę założyć do swojego modelu by nie uszkodzić napędów i żeby wszystko działało dobrze.

Dodam, że będę szukał używanych felg z oponami.

 

Ewentualnie jeśli ktoś posiada chętnie kupię używane opony zimowe w dobrej cenie taki sam model stan zużycia przód i tył 2szt 275/40/20 i 2szt 315/35/20

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam na 18-tkach i to tylko dlatego ,że dostałem je z nowymi oponami i szkoda sprzedawać.Na zimę są ok.Lato 19-tki Mpakiet ale wymienię na 20 na kolejny sezon.Rozmiar opon wszędzie taki sam a nie różne

I do 18-tek musisz kupić dystanse jeśli masz poszerzane blotniki .Przód min.5 a tył min.20-30 mm

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz poszerzane nadkola to decyduj się na 19 cali 285/45/19 oraz 255/50/19. Ja jeżdżę na takim zestawie i jest w porządku. Na 18 " wizualna masakra. Informacje na temat doboru opon znajdziesz na słupku po otwarciu drzwi kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. miałem dokładnie ten sam problem.Posiadam e70 ze sport pakietem czyli też poszerzane nadkola. Zestaw kół na lato taki sam jak Twój,więc na zime za szeroko.

Po długich poszukiwaniach i przymiarkach kupiłem felgi 19 "styling 298", opony 255/50 , tak naprawde są to 4 przednie felgi od X6.

Cały myk polega na tym ,że w rozmiarze 19 są to jedne z niewielu felg z niskim ET, te konkretnie mają ET 37 czyli sporo wystają na szerokość, bo im mniejsze ET tym felgi bardziej odstają na zewnątrz, czyli dobrze wyglądaja w poszerzanych nadkolach.

Wygląda to bardzo dobrze, jak Ci zależy to w ciągu dnia cykne fotki i moge Ci podesłać.

Zestaw sprawdza się idealnie, komfort jazdy 100% lepiej niz na dwudziestkach.

 

Można też dla jeszcze lepszego efektu założyć "styling 223" czyli oryginał do mpakietu w rozmiarze 19". z przodu jest wtedy felga 9' szerokości , z tyłu szersza 10", ale opony do takiego zestawu bedą droższe.

Można takie felgi trafić na allegro. Poszukaj sobie po nazwach.

 

W osiemnastki bym sie nie pchał, nie ma 18 z niskim ET , żeby dobrze wyglądały w poszerzanych nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam , kupiłem właśnie X5 na którym są felgi '20 z oponami przód 275/40 R20 i tył 315/35 R20 . Musze zakupić opony zimowe . Pytanie czy musi na tył być opona 315/35 R20 czy nie ma żadnych przeciwskazań do założenia takich samych jak na przodzie 275/40 R20.

Czy istnieja jakieś przeciwskazania zeby były na wszystkich kołach takie same opony tj 275/40 R20

 

Bardzo prosze o pomoc musze kupić jutro opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Zmieniłem felgi z 18'' na 20'' i po założeniu opon 275/40/20 i 315/35/20 letnie zauważyłem że tył troszkę mi wystaje poza nadkole. Co mam zrobić żeby nie wpakować bez sensu kasy i uzyskać spoko efekt. są to opony i felgi dedykowane do x5 . Słyszałem że można dokupić plastiki na nadkola szersze,czy może już ktoś to robił? Czy jest to m pakiet? U mnie są standardowe nadkola, proszę o pomoc , z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.