Skocz do zawartości

e46 Montaż LPG Bmw i gaz warto? ma sens?


Bekon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Koledzy jestem szczęśliwym posiadaczem E46 2.0 143KM rocznik 2004 wszystko w niej jest O.K. tylko pozostała kwestia spalania... mogła by być lepsza,odrazu powiem że Bmka jest dobrze zestrojona i spalanie nieodbiega jakoś znacznie o tego które jest podane np.: w raportach na autocentrum, postanowiłem zamontować Lpg - i tu pytanie do was koledzy, co możecie mi polecić żeby dobrze współpracowało z moją Bmką... :D

Paweł z miejscowości chrcynno niedaleko Warszawy założy gaz w każdej BMW i idealnie ustawi, polecam.

A czy ten Paweł jest w stanie wystawić fakturę oraz gwarncję w razie gdyby coś się popsuło?

Kolego oczywistym jest że u Pawła w stodole(bez urazy) żadnej gwarancji ani tym bardziej faktury nie otrzymasz, jak chesz profesjonalnie i bezpiecznie to rozejrzyj się za firmami specjalizującymi się w montażach lpg, wogóle z kąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem z okolic warszawy, co do samego montażu no to dlatego tutaj zadałem pytanie bo sam wogóle nie mam zielonego pojęcia gdzie jest dobrze zamontować Lpg...

Załamują mnie ludzie twojego pokroju, ogólnie nie udzielam się za bardzo ale jak widze takie wpiosy to mnie krew zalewa... weź kolego telefon w łapę otworz google i zacznij dzwonić po warsztatach, a nie wysługujesz się innymi aby za ciebie wszystko wybrali i pewnie jeszcze najlepiej jakby zapłacili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolexxx widzę że napisałeś pierwszego posta i definitywnie odradzasz warsztat, to może napisz coś więcej bo ja to odebrałem jak obsmarowanie konkurencji. Z ciekawości sprawdzam co jest w necie ;

https://panoramafirm.pl/mazowieckie,nowodworski,chrcynno,90_a/dc_auto_pawel_piekut_instalacje_lpg_mechanika_pojazdowa-ahsnhz_pra.html

 

http://www.dcauto.pl/

 

Chcę dodać że ich nie znam i nie robię im reklamy ani anty reklamy tylko oczekuję bardziej rzetelnych informacji

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolexxx widzę że napisałeś pierwszego posta i definitywnie odradzasz warsztat, to może napisz coś więcej bo ja to odebrałem jak obsmarowanie konkurencji. Z ciekawości sprawdzam co jest w necie ;

https://panoramafirm.pl/mazowieckie,nowodworski,chrcynno,90_a/dc_auto_pawel_piekut_instalacje_lpg_mechanika_pojazdowa-ahsnhz_pra.html

 

http://www.dcauto.pl/

 

Chcę dodać że ich nie znam i nie robię im reklamy ani anty reklamy tylko oczekuję bardziej rzetelnych informacji

Pierwsze koty za płoty :D, a tak na poważnie ja również nie mam zamiaru robić jakiejś antyreklamy - żeby to było jasne!, a ponieważ tylko winni się tłumaczą powstrzymam się od jakich kolwiek dalszych wypowiedźi.

Powiem krótko i na temat kolega jest z warszawy tak więc na pewno w samej warszawie bez zbędnego jerdżenia też coś znajdzie oto parę przykładów:

 

Energy Gaz Polska – Auto-Gaz, LPG, Instalacje Gazowe, Montaż i ...

www.egp.pl/

 

Instalacja gazowa LPG, a dokładniej jej montaż to jedna ze specjalności zakładu As-Car Warszawa. Instalacja gazowa LPG zakupiona u nas jest niezawodna.

Klinika LPG | Instalacje gazowe LPG Warszawa

www.klinikalpg.pl/

 

Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje ...

landi.pl/

LandiRenzo - Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje gazowe - Niezawodna instalacja gazowa - Opinie. Firma Landi Renzo SPA, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem taka oto historie 8 lat temu kupilem e46 juz z gazem firmy ESGI II zaraz po zakupie pojechalem do gazownika jednego drugiego itp kazdy za glowe sie lapal mowiac ze nie wymieni mi filtrow bo nie posiada takich ani nie ma programu zeby podpiac kompa i ze 1 raz widzi gaz takiej firmy i w koncu nie wymienilem tych filtrow z braku fachowcow z mojej okolicy i tak przejezdzilem 4 lata beti i ani grosza nie dolozylem do instalacji.Zupelnie nic sie z nia nie działo zero problemow

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem taka oto historie 8 lat temu kupilem e46 juz z gazem firmy ESGI II zaraz po zakupie pojechalem do gazownika jednego drugiego itp kazdy za glowe sie lapal mowiac ze nie wymieni mi filtrow bo nie posiada takich ani nie ma programu zeby podpiac kompa i ze 1 raz widzi gaz takiej firmy i w koncu nie wymienilem tych filtrow z braku fachowcow z mojej okolicy i tak przejezdzilem 4 lata beti i ani grosza nie dolozylem do instalacji.Zupelnie nic sie z nia nie działo zero problemow

Pozdrawiam

Czyli morał twojej historii jest taki że niema co za bardzo się ekhem nad instalacją, lub że jak raz dobrze zrobisz to masz spokój na lata :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak wydaje mi sie ze duzo zalezy od gachowca ktory go zaklada dla porownania zakladali mi nowy gaz do astry 2 firmy stag i co miesiac jezdzilem na regulacje bo wiecznie cos było nie tak.Jesli jest poprawnie zalozona instalacja i wtryskiwacze sa dobrej firmy to oprócz wymiany filtrow nic nas wiecej nie powinno obchodzic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko a czym się kierowałeś przy wyborze? Mam nadzieję że nie tylko moim poleceniem xD

 

I miej do tego gaziarza jakiś kontakt, najlepiej na priva bo kiedyś jak chciałem wrzucić do mojego poprzedniego woziku LPG to się na tym dużym forum lpg-forum chyba to było, co to jest naciąłem na jednego gościa (taki miał być git majonez i Michał anioł w LPG) a po pierwszej gadce przez telefon się kontakt urwał i zero, na miejsce pojechałem a tam lipton że nie pytaj... Gościa nie ma warsztat stodoła jakaś i tylko czas psu w d*pe także szkoda gadać :/ Nie wiem co on tam mógł robić ale lpg to bym się trochi bał tam wrzucać... więc ostrzegam Cię od razu bo tak się dzieje nieraz ... a gość w sumie znany na tym forum i polecany ogólnie był mocno ale kontkatu i jakieś miejsca to null nic nie było :mad2:

 

i powiedz poźniej co tam się wyczyniło pod maską :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak wydaje mi sie ze duzo zalezy od gachowca ktory go zaklada dla porownania zakladali mi nowy gaz do astry 2 firmy stag i co miesiac jezdzilem na regulacje bo wiecznie cos było nie tak.Jesli jest poprawnie zalozona instalacja i wtryskiwacze sa dobrej firmy to oprócz wymiany filtrow nic nas wiecej nie powinno obchodzic.

Pozdrawiam

 

Ale głupoty piszesz, skąd masz wiedzieć czy jest dobrze skoro nikt Ci nie sprawdza map i korekcji? Nie mówiąc o tym że brak wymiana filtra syfi wtryski które prędzej czy później sie odezwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i na temat kolega jest z warszawy tak więc na pewno w samej warszawie bez zbędnego jerdżenia też coś znajdzie oto parę przykładów:

 

Energy Gaz Polska – Auto-Gaz, LPG, Instalacje Gazowe, Montaż i ...

http://www.egp.pl/

 

Instalacja gazowa LPG, a dokładniej jej montaż to jedna ze specjalności zakładu As-Car Warszawa. Instalacja gazowa LPG zakupiona u nas jest niezawodna.

Klinika LPG | Instalacje gazowe LPG Warszawa

http://www.klinikalpg.pl/

 

Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje ...

landi.pl/

LandiRenzo - Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje gazowe - Niezawodna instalacja gazowa - Opinie. Firma Landi Renzo SPA, ...

Widziałem kiedyś montaż instalacji w energy na youtube - tragedia. Jeszcze większego druciarstwa niż w tym energy pod względem estetyki nie widziałem. Ja bym tam nigdy nie pojechał założyć gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i na temat kolega jest z warszawy tak więc na pewno w samej warszawie bez zbędnego jerdżenia też coś znajdzie oto parę przykładów:

 

Energy Gaz Polska – Auto-Gaz, LPG, Instalacje Gazowe, Montaż i ...

http://www.egp.pl/

 

Instalacja gazowa LPG, a dokładniej jej montaż to jedna ze specjalności zakładu As-Car Warszawa. Instalacja gazowa LPG zakupiona u nas jest niezawodna.

Klinika LPG | Instalacje gazowe LPG Warszawa

http://www.klinikalpg.pl/

 

Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje ...

landi.pl/

LandiRenzo - Auto Gaz - Montaż instalacji gazowych LPG Warszawa, instalacje gazowe - Niezawodna instalacja gazowa - Opinie. Firma Landi Renzo SPA, ...

Widziałem kiedyś montaż instalacji w energy na youtube - tragedia. Jeszcze większego druciarstwa niż w tym energy pod względem estetyki nie widziałem. Ja bym tam nigdy nie pojechał założyć gazu.

 

Ale to w BMW jakiś montaż? I w aż tak strasznie było? Bo z ciekawości teraz zerknąłem na ich stronę to ja nie wiem może się nie znam ale w tej 6 mi się osobiście podoba jak wygląda ten montaż (przykuła moją uwagę bo jedyna na stronie:)

http://www.egp.pl/galeria/BMW%20645i%204.4%202005r%20-%20instalacja%20gazowa%20BRC%20Sequent%20P&D/4.jpg

 

Kliniki nie widziałem montaży, bo się nie chwalą na tronie to się nie wypowiem a landi no to i tak producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od roku e46 325xi i odrazu po zakupie założyłem gaz lovato.

Tani nie był natomiast po przejechaniu 30tys km wszystko w silniku działa jak trzeba.

Nie czuję różnicy w mocy. Średnio spalanie 11-13l LPG.

Moc jest i z kieszeni strasznie dużo nie ubywa.

Naprawdę polecam!

I każdy powie jeśli silnik jest w dobrym stanie i mamy dobrego gazownictwo to nie ma prawa się nic dziać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś montaż instalacji w energy na youtube - tragedia. Jeszcze większego druciarstwa niż w tym energy pod względem estetyki nie widziałem. Ja bym tam nigdy nie pojechał założyć gazu.

A możesz podać jakiś link tego montażu?.

Bo powoli tracę cierpliwość do ludzi twojego pokroju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego zdjęcia wyzej to czemu nie schowali tych wtrysków pod plastiki ? niepotrzebne wydłużanie weżyków, do tego cierpi estetyka. Do tego z tego co widze sa zamontowane w najgorszy możliwy sposób czyli zamiast pionowo w dół to są prawie pionowo w górę :D skutkuje to tym że jeśli dostanie się jakiś syf przez filtry gazu to zacznie się ten syf odkładać we wtryskiwaczu zamiast z gazem wylecieć w dół i ulec spaleniu i wydaleniu.

 

gazu nie jestem monterem ale takim zdjęciem bym się nie chwalił bo to nic specjalnego. Jak ktoś podniesie lament że cieżej do obsługi to też słabo bo tę osłone się sciaga minute, do tego do samych wtryskiwaczy zagląda się raczej dopiero jak padną czyli zazwyczaj ponad 50tys jeśli normalnej-dobrej firmy założone.

 

ten sam silnik, przykładowe zdjecie z otomoto. Mniej tych węży, nie ma wtryskiwaczy na wierzchu (niestety nie wiadomo czy są lepiej zamontowane ale chociaż mają wężyki krótsze i są bliżej kolektora co jest zaletą)

 

http://i.imgur.com/GMaHDaa.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś montaż instalacji w energy na youtube - tragedia. Jeszcze większego druciarstwa niż w tym energy pod względem estetyki nie widziałem. Ja bym tam nigdy nie pojechał założyć gazu.

A możesz podać jakiś link tego montażu?.

Bo powoli tracę cierpliwość do ludzi twojego pokroju...

 

Podejrzewam że nie może bo jednak nie widział:D Taka sytuacja:D

 

A co do zdjęcia, w sumie spoko, wiadomo też że są różne życzenia, może ktoś chciał żeby mu to wystawało spod plastików, także to nie ma co oceniać.

 

Tu dla przykładu, również z tej samej strony motnaż w E38

http://www.egp.pl/galeria2016/BMW%20740%204.0%20V8%202001r%20-%20instalacja%20gazowa%20BRC%20Sequent%20P&D/2.jpg

 

identyczny z tym z otomoto (no wiadomo motor inny), też mało węży i wtryski pod plastikiem, także nie sądzę żeby to jakoś wynikało z nieogarnięcia czegoś tylko pewnie ktoś se tak a nie inaczej wykoncypował w tej szósteczce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.