Skocz do zawartości

320i m52 odma


red42

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pracy silnika jak się odkręci korek oleju to jest on jakby przysysany do pokrywy, jakby tworzyło się podciśnienie. Dziś byłem u mechanika i rozmawiając o odmie odkręcił mi korek oleju. Stwierdził, że jego zdaniem korek nie może być przysysany i że może to świadczyć o problemie z odmą. Macie w tym zakresie jakieś doświadczanie- może panowie którzy już odmę wymienili mogli by się w tym temacie wypowiedzieć lub napisać czy mają tak po wymianie odmy. Będę wiedział czy mechanior niepotrzebnie się czepia. Dodam, że po odkręceniu kr=orka nie ma tego charakterystycznego chrapania.

 

za pomoc dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
wczoraj wymieniłem odmę o dziwo była jeszcze od nowości w aucie bo miała wytłoczony rocznik. NIe była całkowicie zatkana, choć trochę masełka w niej było. Wymiana to doprawdy ekstremalne doświadczenie, dostęp jest okropny, całe ręce mam poobdzierane :) ale się udało. oryginalna odma BMW kosztowała 157zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo machnik mi powiedział ze odma sie kończy, no to ja wymeiniałem na nową z ASO tez miałm od nowosci, nie pamietam jak było wcześniej ale teraz lekko zasysa korek, a odem wymeiniłem z wszystkimi przewodami do niej ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana zajęła mi około 3-4 godzin, głównie przez problem z odpięciem przewodów, bo gdyby nie to to w 2 godzinkach by się spokojnie zamknęło. Najgorsze jest, że bez wyciągania kolektora pracuje się praktycznie po omacku. Jednak jest to do zrobienia.

 

O dziwo po zmontowaniu wszystkiego na drugi dzień w aucie pojawiły się dwa błędy, jeden od zbyt bogatej sondy, a drugi od wypadania zapłonu na 6 cylindrze. Auto zaczęło się trząść, już się przestraszyłem, że coś się stało, ale po wykasowaniu do tej pory jest ok. Nie wiem co było przyczyną, może poodpinanie masy wtyczek przy robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.