Skocz do zawartości

Nie działają szyby w coupe przedlift


7777777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post, kupiłem e36 coupe i nie działają szyby, boczki są zdemontowane (nie wiem dlaczego), kiedy naciskam otwieranie lub zamykanie słychać podwójne "cyk, cyk" po stronie po której próbuję otworzyć szybę, jakby przekaźnik łączył i rozłączał, jedynie jak naciskam podnoszenie lewej szyby do góry, wtedy nie słychać podwójnego cyk cyk, tylko pojedyncze.

 

Czy ktoś się domyśla co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sprawdź sobie miernikiem czy napięcie do silniczków dochodzi i czy działają na krótko jeśli tak to może się blokować w prowadnicach i wyłącznik przeciążeniowy odcina. Czasem wystarczy wymienić te białe spinki chodzące w prowadnicach no i przesmarowanie na pewno im nie zaszkodzi.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję to sprawdzić, żeby zaoszczędzić na diagnozie, ale nie znam się za bardzo, tam jest plątanina kabli i w dodatku wystaje jakaś niepodłączona mała wtyczka, nie wiem czy od szyb czy od czego, nie wiem też na którtych pinach sprawdzać napięcia, jest tu na forum dostępny jakiś manual do pobrania? Najbardziej mnie zastanawia dlaczego jak naciskam lewa szyba do góry jest pojedynczy klik, a wszystkie inne opcje podwójny klik. Być może dlatego są boczki zdjęte, bo ktoś miał zamiar nasmarować prowadnice i wymienić te białe spinki.

 

Gdzieś wyczytałem, że szybami steruje moduł komfortu i myślałem, że to może to (nawet nie wiem czy mam moduł komfortu), chyba jednak skończy się na wizycie u elektryka.

 

 

 

@Titan - sprawdzę czy działają przy otwartych i napiszę.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przy otwartych drzwiach i szyby tez nie działają, ale zauważyłem, że przycisk "prawa w górę" daje przy otwartych drzwiach pojedynczy klik, a przy zamkniętych podwójny.

 

Mam nadzieję, że nie jest to wina tego, że mam tylko ten szary serwisowy/hotelowy kluczyk, który nie otwiera schowka ani bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie domykają się ani nie odsuwają, a powinny?

15304141_1703661949948711_2629573610872039363_o.jpg

 

Zrobiłem zdjęcie jak to tam wygląda:

 

1: czarna wtyczka na górze

2: szara wtyczka pod spodem

3: wtyczka nie p[odłaczona do niczego

 

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie i na jakich pinach sprawdzić te napięcia no i od czego są te 3 wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie domykają się ani nie odsuwają, a powinny?

Powinny.

 

Poszukaj w schematach, albo poczekaj aż ktoś kto wie jak ten mechanizm działa odpowie, ja niestety nic w nim nie robiłem jak na razie.

W razie czego link do schematów:

http://wedophones.com/Manuals/BMW/1995%20BMW%20318i-s-c%20-%20320i%20-%20325i-s-c%20%20Electrical%20Troubleshooting%20Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do schematów, na pewno się przydadzą, tylko nie wiem dlaczego tam nie napiasne, że też do 316i, tylko od 318i w górę.

 

A co do szyb, to może głupie pytanie, ale po co one się mają lekko otwierać przy otwieraniu drzwi i lekko domykać przy zamykaniu? Żeby szyba nie dobijała podczas zamykania drzwi do uszczelki ze względu na brak ramki szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem do 316, ale mechanizm szyb jest taki sam. Tu masz wszystkie schematy: http://wedophones.com/Manuals/BMW/

 

A co do szyb, to może głupie pytanie, ale po co one się mają lekko otwierać przy otwieraniu drzwi i lekko domykać przy zamykaniu? Żeby szyba nie dobijała podczas zamykania drzwi do uszczelki ze względu na brak ramki szyby?

Chyba chodzi o to, żeby nie zbić szyby przy mocnym trzaśnięciu. Tak gdzieś kiedyś czytałem. Nawet w niektórych o wiele młodszych Mercach tego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.