Skocz do zawartości

330i konfiguracja- prośba o sprawdzenie


gjano

Rekomendowane odpowiedzi

ok, w takim razie muszę podjechać i sprawdzić różnicę odsłuchu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany wyświetlacza na duży.

Ktoś wie jak to się ma do gwaracji? Na alledrogo są używki po 1,5k nowy po 2,5k.

Jest to tylko kwestia przełożenia, czy trzeba kodować w serwisie?

Jak serwis się na to zapatruje?

 

Wymiana jest prosta, trzeba kodować ale to też nic trudnego. Jakiś czas temu pisałem na forum jak to zrobić:

 

viewtopic.php?f=163&t=303420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za nowe uwagi,

Za miesiąc odbiór auta :D Wprowadzam ostatnie poprawki do konfiguracji.

jako, ze ostatnio jakiś baran wpakował się w mój obecny samochód, dostałem auto zastępcze.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu kolegów z VW otrzymalem Bmw 320d w m pakiecie.

Stąd od ponad tygodnia mam urealnione spojrzenie na kwestię wyposażenia.

Na pewno przyciemniam szyby.

Domawiam szyberdach. Zawsze miałem w poprzednich Bmw i pomimo, że szkoda mi wydawać 5k za kawałek dziury, żałowałbym później że nie mam.

Teraz zestaw audio, tak jak pisaliście jest BARDZO słabo, pomimo że w zastępszaku jest Hi-fi. I tu nasuwa się pytanie, czy wziąć HK, czy jednak dać do specjalistów i złożyć coś samemu. Za 5k, które żądają za HK chyba można poskładać coś lepszego ukierunkowanego pod konkretny gust????? Czytałem materiał:

viewtopic.php?f=163&t=241443&start=75 , Polecana firma Creative z Pruszcza Gd. rzut beretem z 3 miasta, ale może doradzicie coś jeszcze w temacie.

No i ciekawa sprawa odnośnie wyświetlacza, jest podstawowa navi ale ma wyświetlacz z całą powierzchnią szklaną. Bez żadnych plastikowych wcięć ramki po bokach.

Auto jest z 2016, zmienili wyswietlacz? Wygląda to prawie tak dobrze jak professional :lol:

W poniedziałek muszę nanieść ostatnie zmiany. Będę wdzięczny za uwagi :)

Cześć.

Jaki Konfig??

Ja odbiersm jak dobrze pójdzie za tydzień.

Już miałem kod 112 czyli produkcha skończona.

Ja wziąłem Harman, dla mnie to must have.

Wolałem to zamiast x drive i zamiast x Ledy adaptacyjne.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pytanie czy jeszcze szyber uda mi się dołożyć? Resztę rzeczy doposażenia na pewno. Zobaczę w poń.

Po Waszych uwagach chyba nie będę się bawił i wezmę Hk. Do konfiguracji umieszczonej w pierwszym poście dobrałem już wcześniej kamerę cofania.

Co do wyświetlacza jeżeli będzie taki jak w obecnym zastępczaku nie będę kombinował, jest ok. Postaram się dać zdjęcia w poń, niestety choroba mnie dopadała.

Jeżeli będzie jak wcześniejsze z tą grubą ramką to wtedy wymienię tak jak Darekme opisał.

Jak na to serwis się zapatruje, wymienią i zakodują jeżeli im dostarczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wczytać twojej konfiguracji więc piszę tylko o moich najważniejszych dodatkach

ja swojego mam zrobionego w wersji biało-czarny - beż żadnych chromowanych dodatków

tylko znaczki na felgach i samochodzie są oryginalne niebieskie

 

Moje must have:

2TB- Sportowa automatyczna skrzynia biegów

2VL- Zmienny sportowy układ kierowniczy

320- Brak napisu modelu

322- Funkcja dostępu komfortowego

337- M Pakiet sportowy

3AA- Reling dachowy, czarny

3AP- Szyba przednia z klinem szarym

402- Dach panoramiczny elektryczny

420- Przyciemniane szyby

430- Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

431- Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

465- System załadunku

481- Fotel sportowy

488- Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

493- Zespół schowków

494- Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

4AE- Podłokietnik przedni, przesuwany

521- Czujnik deszczu

522- Światło ksenonowe

563- Pakiet oświetlenia

5AC- Asystent świateł drogowych

609- System nawigacji Professional

676- System głośników HiFi

6NS- Komfort. telefonia z rozsz. smartfonem

6WA- Tablica przyrządów z rozszerz. zakresem

710- M Kierownica skórzana

715- Pakiet areodynamiczny M

775- Podsufitka antracyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenony były zamówione standardowo

 

keyless moim zdaniem to bajka

może w tym roku zamienię motocykl też na BMW i też chce to mieć w motocyklu - mega wygodne

 

braciak brał nowego volksdojczegena i też mu poleciłem - nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyless to niestety piękna furtka dla złodzieji

No niestety taka prawda, sam unikam keyless jak mogę, co do xenonów to pomimo ich zalet eksploatacyjnych, m.in oddawania ciepła jak i niższych kosztów wymiany, to osobiście wolę barwę ledów, a poza tym kto powiedział że za kilka lat te ostatnie też nie stanieją do akceptowalnego poziomu, kiedyś wymiana xenonów też kosztowała niebagatelne pieniądze.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Keyless to niestety piękna furtka dla złodzieji

No niestety taka prawda, sam unikam keyless jak mogę, co do xenonów to pomimo ich zalet eksploatacyjnych, m.in oddawania ciepła jak i niższych kosztów wymiany, to osobiście wolę barwę ledów, a poza tym kto powiedział że za kilka lat te ostatnie też nie stanieją do akceptowalnego poziomu, kiedyś wymiana xenonów też kosztowała niebagatelne pieniądze.

 

Dla przykładu w moim pasku jak miał 2 lata przepalil się xenon. Koszt jednej żarówki 800 zł, ostatnio przed wystawieniem auta znów zmieniałem koszt 160zł.

Tak samo będzie z ledami. . Co do kradzieży.... To niestety nowe auto ukraść to chwila.... Im więcej elektroniki tym łatwiej.... Ale jest ac i stała wartość fakturowa więc proszę bardzo zabuerac hehe...

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu w Audi Q5 notorycznie przepala sie listwa LED w swiatlach dziennych czego konsekwencja jest koniecznosc wymiany calego reflektora xenon, czesto ze sterownikiem. Koszt takiej naprawy w ASO to okolo 5 tys. PLN.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.