Skocz do zawartości

BMW E46 330d WBAEX91040JW96454


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chodziło mi o to że na dzień dzisiejszy nie pisał bym że akcyza na taki samochód wyniesie dokładnie 6466 zł bo pewnie będą jakieś kosmetyczne zmiany i będzie np. 6666 zł . A poza tym wcale się nie zdziwię jak dołożą na te auta bardzo drogie typu Lambo .

Ok masz rację prognoza na dziś to 6466 zł, może być coś mniej, coś więcej. Samochody typu Lambo w tym całym worku nie robią różnicy. Mogę powiedzieć na przykładzie warszawy, że większość tu jeżdżących samochodów klasy super sport nie ma polskich tablic rejestracyjnych. Jeżdżą nimi obywatele polscy, ale na czeskich, słowackich, niemieckich tablicach z wiadomych powodów.

 

No to pozamiatane...myślę, że tymi stawkami właśnie zamknięto rynek ciekawych aut w Polsce. Myślę, że właśnie zaorali branżę handlarzy, kręcących liczniki , a ożywili branżę składającą auta z dwóch lub trzech.

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kolejne-zmiany-w-akcyzie-stawki-w-gore,wid,18592920,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę rzetelniej opisali to tutaj:

 

http://www.polskiautohandel.pl/2016/11/15/akcyza-najnowszy-projekt/

 

Dziennikarze z WP chyba nie bardzo zrozumieli temat, więc na tej stronie można pobrać kalkulator.

 

Trochę zyska rynek nowszych aut (>=2010), najwięcej stracą najstarsze auta.

 

Może za mało kombinuje, ale w jaki sposób taka forma naliczania akcyzy (stała kwota niezależnie od wartości) wspomoże sprowadzaniu ulepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten kalkulator prawidłowo interpretuje współczynnik deprecjacji to powinno być lepiej niż jest :)

 

Jeśli nieprawidłowo to przestanie się opłacać sprowadzać auta wiekowe (ok 10 lat) gdzie skręcali liczniki, żeby zarobić, a zacznie się opłacać sprowadzać auta bardzo młode, które nie są tanie (tańsze niż w Polsce) jeśli są w jednym kawałku. Zespawać, ulepić...byle rocznik był młody. O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecaj tematu....:)

 

Wczoraj sprzedałem swoją e46. Chłopak oglądał ją 5 minut plus jazda próbna. Bez mierników, komputerów , laserów i wysłanników z Marsa. Dostał dobre auto...

Ty wysłałeś tam znajomego, który pozytywnie zarekomendował auto. Z forum dowiedziałeś się, że dobra cena itd, itp....i ciągle się czaisz? Nie dziw się , że zostałeś pominięty. Świat należy do zdecydowanych i odważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum dowiedziałeś się, że dobra cena itd, itp....i ciągle się czaisz? Nie dziw się , że zostałeś pominięty. Świat należy do zdecydowanych i odważnych.

@mieto132 Dokładnie. W ogłoszeniu ostatnie słowo to "Pilnie", więc masz idealne pole do dalszego obniżenia ceny. Co więcej chcesz wiedzieć przez komputer? Ekspertyzy technicznej na maila nikt Ci nie wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tu widzisz trolla.

A jak się nazywa kogoś kto nic nie wnosi do tematu oprócz jakichś docinek?

Jak już chcesz wszystkim zrobić na złość i sam jechać oglądać i ewentualnie kupić, to weź kogoś kto przynajmniej lubi samochody. Sam nie dasz rady i nie wymagaj cudów w sprawie zwięzłych informacji na temat tego auta.

Nie rozumiem o co ci chodzi,miałem parę dni czasu na zastanowienie wiec wałowałem temat,przez fora przewija się masa ludzi szukających porad lub chcących udzielić porady lub ostrzec,może akurat trafił by sie ktos kto mnie uprzedził oglądał auto,moze brał na diagnostykę lub podpinał do kompa,czemu mam nie pytać?Ludzie zakładają podobne tematy jak chcą kupić telefon za 1000 zł ,

Jeszcze raz wszystkim dziekuję i pozdrawiam,sorki @bary_kent za trola ale nie cierpię jak ktoś mówi że się boję :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@bary_kent za trola ale nie cierpię jak ktoś mówi że się boję :norty:
Luz. Wydaje mi się, że jednak trochę się boisz. Nic więcej od nas, oglądających obrazki już usłyszeć nie możesz. Trzeba jechać i kupować albo i nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy się boję,tylko o to że mi się nie pali,jak nie kupię tego to pojawi się inny ale do rzeczy,byłem pooglądać i tak

-drążki kierownicze do wymiany,

-malowany chyba cały bok od pasażera ale czy było to coś poważnego to nie wiem,za cieńki jestem żeby to okre$lić no ale porobione w miarę

-skrzynia od dołu była wilgotna,ale nic z niej tam nie kapało przesadnie,podobno olej filter i uszczelka wymieniona,jak zapytałem dlaczego się poci jak wymieniona uszczelka to według serwisanta może się tak dziać że coś tam wyciśnie po wymianie

-intercooler zabity taką mazią jakby olej z kurzem i gruby wąż z niego wychodzący tak samo,ogólnie z przodu silnik lekko zapocony

-ręczny do roboty

-kierownica pod kondomem wytarta w stopniu takim że zeszła z niej farba ale nie porwana po prostu prześwituje goła skura praktycznie na 70% kierownicy

-gałka od zmiany biegów miała pęknięty jeden szew

-wnętrze czyste zadbane ale widać już zmęczenie materiałów

 

-dyfer suchy nie szumi

-skrzynie nie szarpie

-obroty nie falują

-zawieszenie dobre

-chamulce dobre

-elektryka i audio dziala

-od spodu zdrowy

-wydech igła

-z rana zapalił od strzała i nie widziałem żeby coś tam z wydechu poleciało nie pokojącego

 

Nie zdąrzy£em podpiąć pod kompa bo gościowi coś poważnego wypadło tak na oko wygląda na w miarę zadbane 400 000km.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mieto132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przepchnięte zostaną przepisy ze współczynnikiem deprecjacji to dla nas miłośników aut do 4 litów przepisy będą nawet...korzystniejsze. Więcej niż dotychczas zapłacą sprowadzający auta do 2 litrów. Uważam także, że zmiana , która wyklucza urzędnika jako "jedynego sprawiedliwego" jest bardzo dobra. Koniec z interpretacją, rzeczoznawcami (fakt stracą dochody) i widzimisię urzędnika. To tylko rodziło fundament korupcji.

 

A wracając do 330dA. Potwierdza się, że dobre auta sprzedają się przy pierwszej wizycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do 330dA. Potwierdza się, że dobre auta sprzedają się przy pierwszej wizycie .

 

Nie do końca się z tym zgodzę,sam znam kilka osób które za pierwszym razem kupiły i były to szroty a to dla tego że kupowali oczami,ważniejsze dla mich było to że było obniżone zawieszenie albo skóra niż kondycja silnika,wielu też napaleńców którzy się pospieszyli wstydzi się potem przyznać że kupili skarbonke.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woli nie wiedIeć, dwójka z przodu w 13 letnim dieslu za dużo...idealny polski klient, dla takich właśnie przygotowuja swoje oferty handlarze :cool2:

Mało tego,chłop twierdzi że mieszkał pół życia w niemczech i tak został nauczony , jak auto ma 200tys to się tylko na szrot nadaje :mrgreen: Śmieszny chłop , fajnie się z nim gada , nie kupiłem bo chcę go troszkę przetrzymać jak mu naprawde pilno to sprzeda taniej.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.