Skocz do zawartości

BMW e60 535i 2008


Ozim2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum

Zakupiłem e60 535i 2008r z Kanady :)

Auto sam licytowałem i ściągałem zza oceanu 107 tys przebieg dojechane przodem po rozebraniu okazało sie ze nic groźnego do wymiany chłodnice komplet lampy maska błotniki podłużnice całe silnik nieruszony .

Co prawda na początek przyniosła mi BMW niespodziewanych kosztów tzn chłodnica oleju silnikowego i chłodnica oleju przekladniowego ( 2995zl w BMW po dużych rabatach pracowniczych ) na polskim rynku nie do dostania

Obecnie BMW składam jak wyjedzie to pochwale sie zdjęciami :)

 

Od razu mam pytanko do znających temat jaki olej zalać do n54 ? 5w 30 czy 0w30 lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem takiego samego po prawie 1.5 roku użytkowania i lałem do niego Mobil 1 New Life™ 0W-40 tak gdzieś 6.2-6.3l. Też miałem taką rozterkę, ale dużo czytałem na forach w USA i postawiłem na ten Mobil. W serwisie BMW lali niegdyś do tego silnika Castrol 0W-30, ale 5W-30 też jest jak najbardziej ok.

Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań nowszego F10 z podobnym silnikiem i ciężko coś utrafić. Czy mógłbyś napisać w prywatnej wiadomości nt licytacji i kosztów ściągnięcia i ogólnie wszystkich informacji na ten temat? Korzystam z usług firmy, lecz kosztowo nie jest kolorowo i sporo koloryzują i być może naciągają...za wszystko trzeba płacić i to nie mało, od udziału w licytacji, koszty brokera itd po zarobek tegoż pośrednika co na naszą krajową pensję nie jest wcale mały. Czy brałeś udział w jakimś znanym domu aukcyjnym typu Copart i czy sam załatwiałeś papiery, transporty, cło, akcyzę itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie jest ten plus ze połowa aut jest z kierunkami pomarańczowymi i ma liczniki w km bo mnie osobiście wkurzają bardzo mile :)

 

Koszta sa duże ściągnięcia ale i tak sie opłaca po za tym u nas sa słabe wersje samochodów w Europie a tam praktycznie każde na wypasie .

Ja ściągam sam handluje uszkodzonymi autami z Kanady mam kuzyna tam co mi licytuje i pakuje auta w kontener a ja odbieram z Gdyni osobiście Opłacam i po opłatach sprzedaje.

535 F jest ciezko kupić ceni je tez wysoko w stanach ale cZasem cos można ustrzelić :)

 

Na coparcie czasem cos sie uda kupić ale ogólnie duzo tam cwaniaków co podrabiają auta do sprzedaży szczególnie w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz jeszcze kupuj panel świateł na allegro i ciągnij kabelek z LCM do panelu, bo pewnie włącznika do przeciwmgielnego tylnego nie masz..

 

I to chyba jedyna robota którą nalezy wykonać przy dostosowywaniu e60ki na Polskę (oczywiście kodowanie radia na skok 0,1 jeszcze warto zrobić)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.