Skocz do zawartości

Błotniki M-pakiet nie pasują do zderzaka


de29ski

Rekomendowane odpowiedzi

[/img]Witam od niedawna w moim posiadaniu jest bmw e46 , z 3.0 diesel o mocy 184KM

mianowicie chodzi mi o to ze auta ma założony zderzak przedni z m pakiet i gdy pojechałem do blacharza żeby mi spasował zderzak z nadkolami bo rogi zderzaka odstają ,i okazało się ze zderzak jest z m-pakiet a błotniki z normalnej wersji , chodzi mi o to ze chce założyć błotniki z m pakiet-u i czy ktoś z was wie gdzie mogę pewne części do kupić, ( wiem ze macie rożne zdanie ale mi się bardziej podoba przód z m-pakiet ) jeśli ktoś może mądrze doradzić bez złośliwości to bardzo proszę o pomoc . i pozdrawiam

 

Zdjęcia auta

Edytowane przez de29ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Części moźesz szukać na RealOem

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL71-EUR-01-2000-E46-BMW-320d&diagId=51_3278

W e46 nadkola są takie same w wersji zwykłej i Mpakiet , tylko przednie osłony się róźnią nr. 8 na rysunku

Kupic moźesz w sklepie

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8265467-oslona-lewa

Który masz rocznik auta ? mogą być róźnice po FCL

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ty masz natkole z dwóch części- kliknij w linka tak jak pisałem wcześniej część nr 1 na rysunku jest taka sama w zderzaku M i zwykłym tylko część nr 8 jest inna
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przecież auto masz Touring, a zderzak od Coupe...

Ogólnie to musisz się chyba sam dokładnie przyjrzeć co tam może być przykombinowane,

Lampy xenon? jeżeli tak to ktoś zmieniał wzmocnienie czołowe; z jednej strony brak spryskiwacza... może jeszcze jakieś inne kwiatki się tam ukrywają.

Ewentualnie zderzak nie jest prawidłowo wsunięty na ślizgi boczne? (ale nie mam pojęcia czy coupe pasuje do sedana/touringa)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze najprościej będzie założyć zderzak z normalnej wersji ,to ze brakuje spryskiwacza lamp to wiem ale to jest mały problem , oto zdj ważniejszego problemu , przy dociśnięciu roku zderzaka na równo z błotnikami to pod listwa lampy robi się przestrzeń

 

f7f70a544794.jpg

 

06b87612f7cc.jpg

 

 

646e9fe39962.jpg

 

58223f961843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto już robił takie rzeźby (zderzak coupe do sedana/touringa albo odwrotnie) i powiedział czy to normalne, może one są po prostu innej szerokości.

Zresztą błotniki w wersji coupe a touring też są inne, więc pewnie są trochę inaczej wyprofilowane i wizualnie zderzak z innej wersji nadwozia nie będzie pasował na 100%?

Doginając go do poszukiwanego kształtu pewnie czujesz czy tam coś pod zderzakiem przeszkadza czy po prostu jest za szeroki... i już będziesz miał odpowiedź.

 

Może zacznij od wymiany zderzaka na poprawną wersję?

 

A co do tego małego problemu - przy kontroli można stracić dowód, o przeglądzie nie wspominam bo wiadomo jak to zwykle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam zderzaka na allegro ale są jakieś nie kompletne w których brakuje części , a wiadomo jak to później jest z kompletowaniem , gdy dociskam zderzak to nic go nie blokuje, dlatego postawie na wymianę zderzaka , a listwę pod lampę tez szukam ale widzę ze są same wersje przed lift , a jak są po lifcie to przeważnie brak na spryskiwacz miejsca , mam te auto od 2 tygodni i chce je doprowadzić do normalnego cywilnego stanu dlatego was pytam co i jak bo macie większa wiedzę na temat BMW bo ja dopiero zaczynam moją przygodę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie pisałeś ze mam zderzak od coupe , a to jest TOURING . to pytanie następujące czy zderzak z tej aukcji będzie pasował do mojego auta ,

 

http://allegro.pl/zderzak-bmw-e46-98-05-sedan-touring-m-pakiet-m3-i6481216139.html

 

 

http://allegro.pl/nowy-zderzak-bmw-e46-sedan-kombi-m-pakiet-m-power-i6032737912.html

daj znac pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to właśnie coś takiego:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=EL91-EUR-12-2001-E46-BMW-330d&diagId=51_4519

zderzak powinien mieć te listwy (elementy nr 6 i 7 na schemacie)

 

W temacie zamienników się nie wypowiadam, nie miałem z nimi styczności, nie wiem jak będą spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.