Skocz do zawartości

[F11] 520d łożysko hałasuje.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zaczęły mi buczeć łożyska, na 90% przód, powyżej 60km/h buczy a przy skręcie w prawo dodatkowo czuć mocny szum. Czy wymieniać już komplet na przodzie czy tylko to które buczy, samochód ma przejechane 191 tys. głównie autostrady. Jakiej marki kupić bo tego na necie jest od cholery ale chciałbym nie wpierniczyc się na minę ale też nie kupić najdroższych jesli można coś dobrego w rozsądnej cenie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli jesteś pewny że to łożysko to polecam firmę FAG lub SKF. Sam wymieniałem z przodu ale na darmo bo okazało się że to opona huczała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny że to łożysko to polecam firmę FAG lub SKF. Sam wymieniałem z przodu ale na darmo bo okazało się że to opona huczała.

 

Dziś po sprawdzeniu zbieżności już wiem co i jak. Miałeś rację ! Nawet mechanik w pierwszym odczuciu dał się oszukać. Później okazało się że opona jest wyząbkowana na przodzie i zalecił zamianę kół tylne na przednie i dodatkowo zrobić zbieżność. Koleś na stacji diagnostycznej powiedział że to nagminny problem i to nie pierwsze BMW jakie tu mają , nawet mieli półroczne z salonu gdzie serwis nie mógł dojść do ładu i składu o co chodzi dlaczego, dlaczego ząbkuje nowe auto. Okazuje się, że wahacze są problemem które nie trzymają konta, zalecił mi kupić pierw używany ale nie gwarantuje, że będzie dobrze bo to loteria, z jednym wahaczem będzie dobrze z innym już nie. Tak więc czeka mnie przeprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W naszych modelach wahacze przednie są fabrycznie bez regulacji konta pochylenia, jeśli jest przestawiony kąt to w ASO BMW są wahacze które poprawią zły kont ale trzeba kupić odpowiedni ponieważ jeśli jest kąt na + to trzeba kupić wahacz na - i odwrotnie ale firma MEYLE wyprodukowała wahacz który można regulować w obydwie strony dlatego to chyba najlepsza i najtańsza opcja. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/316-050-0044-hd-meyle-wahacz-zawieszenie-kola,11-316~1050~10044~2HD-0144-00273--3160500044~2HD.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.