Skocz do zawartości

E60 530d 2007 ASB szarpie i odmawia pracy


DanielGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam auto mam z 2007 roku 3 litry diesel 235 kucy i do tego zaprzegli automatyczna skrzynie biegow-lewarek typu joystick niestety nie znam modelu skrzyni

Problem polega na szarpaniu podczas zmiany biegow, mianowicie:

Po jakims czasie od zakupu zauwazylem ze jak auto jest zimne to szarpie przy zmianie biegow najbardziej na 3 pierwszych biegach, kiedy auto sie rozgrzeje jest to o wiele mniej wyczuwalne np juz na 2,3 bieg wchodzi ladnie ale przy ruszaniu np ze swiatel potrafi wysprzeglic pierwszy bieg dosc agresywnie tak jak by raptownie puscic sprzeglo. no i to nie koniec niespodzianek kilka razy przydazyla sie sytuacja ze podczas dynamicznego startu czyli gaz w podloge skrzynia sie zawiesza na pierwszym biegu nie zmienia na wyzszy tylko piluje na max obrotow silnika

kody bledow to

 

00CF2E EGS:location data (LIN) from GWS

0051AA EGS:Incorrect signal from gws;position information

0050DC EGS:transmission position sensor

 

furka ma przelatane 188tysi km ogolny stan bdb oprocz skrzyni, z gory dziekuje za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na automatach ale kilka opcjii przychodzi mi na mysl zaczynajac od wymiany plynu i filtra oczywiscie to skusil bym sie na jakas ingerencje,

A wiec same bledy mowia i rozne opinie z neta ze do wyboru mamy; po prostu zasniedziale styki, czujnik polozenia walu albo elektrozawory, watpie zeby wszystko naraz siadlo.

I tu jest pies pogrzebany :roll: jak to sprawdzic, czy jest wogole opcja wymiany tych podzespolow bez specjalistycznego sprzetu??

Na pewno ktos juz opanowal ten temat :cool2: poki co jestem bezradny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.