Skocz do zawartości

[e61] czujnik poziomu paliwa


lukolo85

Rekomendowane odpowiedzi

witam. spotkała mnie przed chwila niemiła niespodzianka- zaswieciła sie rezerwa a na zegarach poziom paliwa wynosi 0 nawet poniżej kreski - w baku jest przynajmniej polowa.

stąd kilka pytań:

1)czy w ukrytym menu idzie gdzies sprawdzić faktyczny stan ?

2) gdzie znajduje się czujnik poziomu paliwa bo będzie trzeba kupić nowy i wymienić

3) jest jeden czujnik czy dwa ?

 

czekam na jakąś odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ukryte menu test nr 06. TNK: 7.5/31.0/38.5L (aktualny poziom paliwa: lewy, prawy, razem), TNKANZ: 39.4L PHASE1 (średnia ilość paliwa w zbiorniku). Możesz równeż sprawdzić w Inpie poziom paliwa. Wchodzisz w Body potem Instrument cluster (nadwozie-licznik).

2) Czujniki (pływaki) są dwa, w lewej i prawej komorze, należy zdjąć tylną kanapę i pod okrągłymi pokrywami mamy dostęp do lewej i prawej komory. Lewa to komora 2 a prawa 1.

3) Podepnij Inpę lub Dis i sprawdź czy zapisał się błąd. U mnie wskaźnik poziomu paliwa zaczął wariować po wymianie akumulatora (auto stało kilka dni bez akumulatora). Pokazywał wartości nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym, przy każdym odpaleniu pokazywał inny stan paliwa, również zasięg zmieniał się zgodnie z wariującym wskaźnikiem. Inpa pokazała błąd czujnika w lewej komorze (931A hebelgeber2), a DIS (931A kombi tank sensor2). Podjechałem do znajomego elektryka z prawie pustym bakiem, dobraliśmy się do obu pływaków, posprawdzał miernikiem napięcia, stwierdził że wszystko ok, pływaki niezawieszone. W drodze powrotnej zatankowałem pod korek. Od tankowania do pełna wszystko wróciło do normy, wskaźnik działa poprawnie, błędów związanych z czujnikiem brak, minęło już pół roku i jest ok. Proponuje sprawdzić błędy i przed wymianą czujnika spróbować zalać pod korek. A i zrobić test zegarów, żeby wykluczyć ich usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz Kolego :)

 

pływak musial sie zawiesic, po nocy przestanej w garażu problem ustał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w e60 2006r taki sam problem. Jechałem na autostradzie, wypaliłem ropę prawie do zera - pozostało 16km do przejechania, wjechałem na stację, zatankowałem do pełna, a wskażnik nawet nie drgnął, jest na zero, pali się rezerwa i komputer pokazuje do przejechania same kreski. Jeżdżę już tak 3 tygodnie, kasuję sobie licznik dzienny i robię na zbiorniku około 700km i następnie znowu tankuję pod sam korek.Po podłączeniu do komputera pojawiają się błędy 931A (czujnik 2) oraz 9319 (czujnik 1)- oba sygnał lub wartość powyżej progu - obecny. Błędów nie można wykasować. Pomimo tego komputer odczytał w jednym zbiorniku 18 l a w drugim 22 l po przejechaniu około 600km od momentu zatankowania do pełna. Dzwoniłem do serwisu i poinformowano mnie, że jest prawdopodobieństwo, że czujniki są ok, ale trzeba będzie wgrać nowy program. Jak sobie z tym poradzić? Czy jest jakiś prostszy sposób aby "zresetować" te czujniki? Proszę o rady. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie, odświeże temat, mam BMW e60 520 d z 2008r.

Odkąd posiadam samochód (3 lata) każdej jesieni i w okresie zimowym zaczyna wariowac wskaźnik poziomu paliwa, podejrzewam że problemem może być wilgoć. Zajął bym się wymiana czujnika itd jednak skoro kiedy zima odpuszcza, wilgoc maleje wszystko wraca do normy. Praktycznie przez całą zimę wskazówka paliwa się nie dźwiga, jeżdże tylko na bazie przejeżdzonych kilometrów, czy ktoś może pomóc, od czego wogóle zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym zaczął od licznika. Sygnał idzie bezpośrednio do licznika Pin 5, 6, 15 i 16 ale problem będzie leżał raczej w środku

Spróbuj zrobić też test licznika w ukrytym menu, może to pokaże od razu gdzie leży problem

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.