Skocz do zawartości

E90 320i - skrzynia automatyczna problem


toy85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

 

Jestem w posiadaniu 320i z 2008 roku w automacie.

Specjalnie szukałem automatu bo z reguły jezdze po zakorkowanym mieście.

 

Od jakiegoś czasu mam problem ze skrzynią.

Podczas zmiany biegu z 1 na 2 czasami jakby nie łapało 2 biegu od razu. Słychać świst i po 1-2 sek dopiero włącza się 2 bieg.

Na zimnym silniku jak ruszam np rano do pracy to z 1 na 2 szarpnie auto do przodu. Po kilku minutach jazdy juz tego problemu raczej nie ma (tylko te objawy powyżej ze świstem).

 

Ktoś spotkał się z z takim zachowaniem skrzyni ?

Czy to oznacza ze czekają mnie kosztowne naprawy czy może to objaw czegoś mniej groźnego ?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem 6 miesięcy temu i w skrzyni nic nie wymieniałem. Jedynie standard jak olej w silniku, hamulce itp.

Historii serwisowania auta nie ma więc możliwe ze nigdy nie było nic zmieniane w skrzyni.

 

Słyszałem ze zaleca sie wymiane oleju w skrzyni pomimo że ASO mówi inaczej.

Ale czy po wymianie oleju i filtrów w skrzyni takie objawy mogą ustać ? (nie chciałbym na darmo wywalać w błoto prawie 1000 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze kolegi problemy w skrzyni aut. w mietku jak mu zmienialo z 2 na 3 to zamias 3 wskakiwalo na 4 po zmianie oleju i filtra zaczela normalnie chodzic a od nowosci niemial wymieniane tak ze jak cos sie dzeje to podstawa olej i filter nawet jak do aso pojedzesz to na start to zrobiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw nie zaleca producent skrzyni zaleca wymiane co ok 60-80 tys....jak cos sie dzieje to trzeba zajrzec do skrzyni wymiana oleju to nie lekarstwo

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś producent samochodu rzeczywiście nie zalecał,teraz zmienił zdanie-przynajmniej jego przedstawiciele,czyli ASO,natomiast producent skrzyni,czyli ZF zalecał zawsze,chyba co 90-100 tys km,długo nie wymieniany płyn w skrzyni,bardzo często powoduje złą pracę skrzyni,jeżeli jest on już bardzo stary i przepracowany to jego wymiana może spowodować jeszcze gorszą pracę skrzyni lub to że w ogóle przestanie pracować,z tej prostej przyczyny że nowy płyn np. wypłucze większość zanieczyszczeń i zapcha płytę sterującą.

generalnie płyn-olej w automacie się wymienia,razem z misko-filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.