Skocz do zawartości

Sprawdzenie przebiegu E87 w serwisie czy aukcja allegro?


kubagry4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na kupnie niezarejestrowanej w kraju jedynki. Dostałem VIN od sprzedawcy. Pierwszą stroną którą na której próbowałem sprawdzić historię pojazdu jest http://www.vin-info.pl/ lecz ukazuje się "brak wpisów". Znalazłem aukcje na allegro http://allegro.pl/sprawdzanie-vin-przebiegu-historii-serwisowej-bmw-i6502068060.html, przed zakupem zadzwoniłem pod numer podany w aukcji, czy przed zakupem jest możliwe sprawdzenie czy BMW ma wpis w ich bazie. Dostałem informacje, że ma. Pan powiedział mi, że jest 10 wpisów, z tego ostatni w 2016 oczywiście każdy z przebiegiem. Na końcu zadzwoniłem do salonu BMW w mojej okolicy i dowiedziałem się, że prześwietlenie po numerze VIN to koszt 60 zł, lecz nie gwarantują co tam będzie. Jeśli był serwisowany w ASO to będzie to w bazie. Czy moglibyście mi doradzić którą opcję mam wybrać? Nie chcę przepłacać, ani płacić dwa razy, a chce się dowiedzieć jaki jest realny przebieg samochodu. Zaznacz, że samochód posiada książkę serwisową prowadzoną do 2013r. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja dzwoniłem po kolei po serwisach, aż ktoś udzielił mi interesujących mnie informacji. Mówiłem, że chce kupić auto, które ma teraz powiedzmy 150 tysięcy przebiegu i że chciałbym się dowiedzieć czy już w ich bazie nie miał takiego przebiegu 3 lata temu. Mówię że nie interesuje mnie co było robione tylko realność przebiegu. Po 5 telefonach, ktoś udzielił mi informacji kiedy i przy jakim przebiegu był ostatni raz w serwisie. Ale ogólnie nie chce podawać żadnych informacji. Trzeba brać na litość.

W sumie nie wiem czemu to jest tajne. Skoro masz VIN to znaczy że koleś ci go podał i liczy się z tym że po to żeby sprawdzić przebieg. A BMW chce na siłę chronić sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajdź specjalistę, który ma bmw scaner 2.0.1 - ten skaner pokaże przebieg w sterownikach, w których jest on nagrywany. Zazwyczaj przebieg korygowane w liczniku i cas, więc łatwo zobaczyć prawdziwy przebieg w innych sterownikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.