Skocz do zawartości

[N47] Klapki kolektora ssącego


Strupek_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początek prosiłbym moderatorów o nie zamykanie tematu, przeszukałem forum, a jedynie z kontekstów można się domyślić. Dlatego piszę ten post, aby ktoś kto się zna, robił coś takiego, po prostu się wypowiedział.

Chciałbym się dowiedzieć na temat klapek w kolektorze ssącym w silniku N47. Z tego co się dowiedziałem, zostały one poprawione względem silnika M47 i nie są już bodajże z metalu tylko są plastikowe.

Interesuje mnie jak wygląda ich żywotność(ile mogą wytrzymać), niebezpieczeństwo urwania się. Czy da się wymienić same klapki czy trzeba kolektor, ewentualnie przy ich usuwaniu stosuje się jakieś zaślepki jak w silniku M47?

Druga sprawa w przypadku usunięcia jak wygląda sprawa z błędem typu check engine itp. Wiem, że w M47 on nie występuje, ale nie znalazłem żadnej informacji odnośnie silnika N47.

Może, ktoś demontował te klapki, i podzieliłby się informacjami. Może są jakieś poradniki na zagranicznych forach jak się to robi? Szukałem cały wieczór, ale wszystko co znalazłem to do M47, lub jakieś mało potrzebne informacje.

Klapki podobno służą do podniesienia momentu i mocy przy małych prędkościach obrotowych silnika (<2250rpm), zmniejszając zużycie paliwa. Autko wtedy zachowuje się inaczej? Odczuł ktoś różnice w pracy silnika, spalaniu? Podobnie przy gaszeniu odczuł ktoś różnice?

Czy trzeba jeszcze jakieś uszczelki wymieniać przy rozbieraniu? Czy ewentualnie można uszczelnić w ten sam sposób co miskę olejową? Lub założyć stare?

Jak się da to prosiłbym o linki do części itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wiem, że są na jednej ośce, i nie da się wymienić.

Natomiast dalej nie wiem jak z błędem, czy będzie, no i jak to wpłynie na prace silnika.

Jak z zaślepieniem? I czy uszczelki pod kolektor itp. jakieś trzeba wymieniać czy stare? :D

Zdjęcia wygasły to wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.