Skocz do zawartości

E90 kopci na czarno Przepływka? / pomoc w diagnozie


czajnikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim autkiem na wstępie chciałbym powiedzieć że przy podpięciu inpy wyskoczyło mi dziwne wartości odnośnie:

 

DESIRED / CURREND VALUES 1

Desired air-mass wynosiło 2079.97 przy dopuszczalnych według kompa 650.

Current air-mass wynosiło 1599.98 przy dopuszczalnych jw.

ANALOGWERTE 1

Air-mass 1599.98 przy dopuszczalnych 400

Oczywiście przy tych wartościach widnieje wykrzyknik.

 

Dodam jeszcze błędy które mi pokazało, z tego co wiem to mam do wymiany 2 wtryskiwacz od strony rozrządu tylko zastanawia mnie Przepływka. A więc:

 

JBBF: A6CF, A6CA

DME/DDE: 3EDD

TEL/MULF: A392

FZD: A670

FRM: 9CB4, 9CC1, 9CC2

CID: A468

 

Wiem ze praktycznie większość oznaczają pierdoły typu lusterka czujniki zaparkowania szyb itp ale niektórych nie udało mi się rozszyfrować może są jakieś istotne . Mechanik mówił mi o wymianie czujnika wałka ale nie wiem dokładnie jakiego może któryś błąd o nim mówi? I tak przy okazji czy da się sprawdzić prawidłowość działania wtrysków przez inpe?

 

Auto ogólnie jest po usunieciu dpf oraz po chipie. Przy przyspieszaniu auto kopci na czarno . Każda pomoc mile widziana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o tą INPE?

Wszem i wobec, od wielu tematów i postów wiadomo, że inpa przekłamuje wskazania przepływomierza. Odłącz go na wączonym silniku i podłącz spowrotem, odczytaj błąd i jego parametry i się sam przekanasz. Roger-Nysa szczegółowo to opisał na forum.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi się obiło jak szukałem tematów o przepływce.

A mógłby ktoś rozszyfrować błąd 3edd ? W rozpisce pisze variant code ale co to może dokładnie oznaczać? Nie chodzi mi o tłumaczenie na pl. :P z tą Przepływka podjadę na jakiegoś lepszego kompa (z bardziej zaawansowanym programem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest po programie i brak dpf to normalne ze bedzie kopcilo.

Ewentualnie wtryskiwacze nie są juz pierwszej

mlodosci.

 

Jeden wtryskiwacz będzie reanimowany .

Zdaniem wielu trochę za duże dymienie nawet przy małej prędkości np przy przyspieszaniu lubi zakopcić i nie mówię tu o zwijaniu asfaltu w miejscu :o ale chciałbym wiedzieć więcej o błędach czy też przyszłych awariach w moim aucie.

Dodam że jak wyjeżdże cały bak przy średniej jeździe dynamiczna/normalna. Na połowie zderzaka mam czarne sadze. Może jakbym miał czarny lakier to bym się nie czepiał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.