Skocz do zawartości

[330i] problem z ogrzewaniem


riyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałem powiedzieć, że szukałem odp na forum tym i innych ale nie znalazłem identycznego problemu jak mój, mianowicie: auto dogrzewa się do odpowiedniej temperatury i tu się zaczyna.. ustawiam na klimatroniku (klima off) 22 stopnie na szyby daje ciepło na nogi ciepło, a na twarz lód (od razu zaznaczam, że pokrętło na czerwonym ustawione). Nawiew na szyby/nogi reaguje na zmianę ustawień temperatury a na twarz cały czas zimne powietrze.

Dodam, że taki sam problem jest na klimie tzn nawiewy na twarz walą lodem w trybie manualnym bez względu na ustawienie temperatury. Sprawdziłem wszelkie możliwe kombinacje i efekt cały czas ten sam.

Edytowane przez riyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam jeszcze jeden pomysł. Zobacz po Vin'ie czy auto miało fabrycznie klimę automatyczną czy manualną. Niektórzy dokładają do manualnej klimy panel klimatronica. Niestety to nie wystarczy bo brakuje jeszcze siłowników to sterowania nawiewów i mogą być taki cyrki jak u Ciebie. Innym pomysłów nie mam i zdalnie nie pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł. Zobacz po Vin'ie czy auto miało fabrycznie klimę automatyczną czy manualną. Niektórzy dokładają do manualnej klimy panel klimatronica. Niestety to nie wystarczy bo brakuje jeszcze siłowników to sterowania nawiewów i mogą być taki cyrki jak u Ciebie. Innym pomysłów nie mam i zdalnie nie pomogę.

 

Jest fabryczny automatic, no nic, coś będę kombinował w każdym razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po sprawdzeniu kolejnej możliwej przyczyny awarii mianowicie komp podpięty i zero błędów, wszystkie klapki pracują. Zalany nowy płyn chłodniczy i oczywiście układ odpowietrzony (przynajmniej taką mam nadzieję, nie robiłem sam tylko zawiozłem do warsztatu) i bez efaktów. Ale nie daje mi spokoju te centralne pokrętło a właściwie linka, jak już pisałem od strony kratek nawiewu sprawdzone i wszystko ok linka na miejscu, ale co z drugim końcem? Może warto sprawdzić i tam.. ktoś może wie jak sie do tego zabrać? Dużo rozbierania?

A może to kwestia elektrozaworów? Chociaż z tego co wyczytałem to raczej inny objawy awari elektrozaworów niż u mnie.. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem zdiagnozowany, na zdjęciach widać koniec linki od pokrętła przy nawiewie centralnym (żeby do tego dojść trzeba wykręcić schowek), a pod białym elementem otworek w którym powinno się znajdować to co widać na drugim zdjęciu niestety u mnie było to zupełnie luźne. Niestety nie jest taką prostą rzeczą wsadzić to na swoje miejsce żeby razem pracowało, bo wchodzi do pewnego momentu i jest opór, na szczęście nic nie wygląda na ułamane. Tak więc czeka mnie dalsze rozbieranie i szukanie. Jak już się z tym uporam to napisze co i jak może się komuś kiedyś przyda :cool2:

http://i1378.photobucket.com/albums/ah99/riyo330i/IMG-20161022-00050_zpshefdqvbj.jpg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah99/riyo330i/IMG-20161022-00049_zpseckxxaix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.