Skocz do zawartości

Filtr paliwa 330d


pawel kurzdym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie szukam i szukam ale na nic nie trafiłem więc postanowiłem napisać czy ktos może mi powiedzieć co ile powinno się wymieniać filtry paliwa i powietrza w bmw e91 330xd z roku 2007r otóż ostatnimi czasy zauważyłem że auto osłabło przyznam się ze ostatni raz wymieniłem je jakieś 55tys km temu co ile powinienem to robić żeby było dobrze dla mojego auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg BMW powietrza coś koło 60kkm. Ja jeżdżąc w trasie wymieniam co max 30kkm, filtr paliwa to z tego co pamiętam 5 lat/120kkm, polecam podzielić ten interwał przez 2. Generalnie wszystkie okresy międzywymianowe przez dwa i nie powinno być źle :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg BMW powietrza coś koło 60kkm. Ja jeżdżąc w trasie wymieniam co max 30kkm, filtr paliwa to z tego co pamiętam 5 lat/120kkm, polecam podzielić ten interwał przez 2. Generalnie wszystkie okresy międzywymianowe przez dwa i nie powinno być źle :cool2:

No te 120kkm to chyba jakas kolejna sciema ze strony bmw tak jak np to ze nie trzeba w automacie wymieniac oleju albo ze łańcuch rozrządu jest dozywotni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się. Dlatego też ja stosuję metodę - wszystko przez 2. Filtry powietrza do 30kkm są zazwyczaj w przyzwoitym stanie, ale niestety po 50-60 zazwyczaj są już tak zapchane, że mogą powodować spadki mocy, uszkodzenia wirników sprężarek ale również - wyższe spalanie paliwa. Czysta ekonomia, poza dbałością o auto podpowiada, że warto wymienić częściej. Niech auto pali ćwierć litra więcej po przekroczeniu 30kkm, daje to 1 zł na 100 km, czyli 300 zł na 30tkm. Czyli trzy dobrej klasy filtry powietrza :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.