Skocz do zawartości

Wymiana świec w645.


Dawid6

Rekomendowane odpowiedzi

poradzisz sobie bez problemu troche czasu jednak to zajmie ;) zeby wyciagnac swiece musisz odkrecic uchwyty z lewej o ile dobrze pamietam od klimy z prawej tez trzeba zrobic sobie miejsce ;) i oczywiscie dobry zestaw kluczy z roznymi przedłuzkami zajelo mi to jakies 2 godz ;)

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy ktoś ma popartą argumentami wiedzę na temat dobrych zamienników świec i cewek zapłonowych do BMW v8. Jakieś testy, porównania? W samym intercarsie jest ich wiele i rozpiętość cenowa też duża. Dane katalogowe nie pozwalają na żadne wnioski. Można zawsze pójść do BMW ale nie wykluczam, że lepsze zamienniki są na rynku? Tylko jak je poznać? Edytowane przez adventure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat swiec moge sie wypowiedziec mam znajomego ktory przygotowuje auta do dragrecingu mialem ori swiece bmw on mi doradzil do n62b44 najlepsze sa swiece bosch platinum oczywiscie swiece maja ustawiona przerwe pod konkretny silnik swiece sa solidne w razie przegrzania ubogiej mieszanki wytrzymuja duze temperatury oczywiscie tak ustawione swiece przykrecamy tylko raz z sila 28Nm jesli chcesz podesle ci namiary do goscia :wink: wydaje mi sie ze poprawila sie reakcja na gaz ale moze sobie wkrecam w kazdym badz razie moge polecic te swiece cena takze jest dobra :norty: a co do cewek nie wiem za wiele ja wymienialem jedna i kupilem ori produkowana przez boscha

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Panowie wymieniał ktoś samodzielnie świecę w silniku 4.4, dużo z tym pracy? Może ktoś opisze krok po kroku dla potomnych jak to ugryźć :) No i jakie świece polecacie do tego silnika? Zamierzam przeprowadzić ten że zabieg i chciałbym przygotować się na ewentualne niespodzianki. Z góry dzięki za wszelkie info w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche trzeba sie przy tym nagimnastykować. Specjalnie nie ma co opisywać. Ściągasz osłonę, wypinasz wtyczki z cewek, wyciągasz cewki, a następnie zostaje juz "tylko" odkręcić świece. Na pewno przyda Ci sie dobry komplet kluczy nasadowych z przedłużkami i przegubami. Najwiecej problemów stworzyła świeca na 4 cylindrze, ze względu na brak miejsca do wyciagnięcia i poźniejszego wsadzenia cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

z tego co widzę nie ma wielkiej różnicy pomiędzy 645 a 650, więc nie powinno być wiekszych problemów. Tak jak pisał Janek, po wypięciu cewek będziesz się musiał chwilę pobawić z wykręceniem 4 i 8 świecy. Generalnie u siebie po jednej i po drugiej stronie popuszałem mocowania przewodów idących przy podszybiu.

Do wykręcenia tych ostatnich świec idealnie sprawdził mi się klucz za bagatela.... 8zł do kupinia w prawie każdym motoryzacyjnym :)

Jakieś 1,5 godziny zabawy i po wszystkim :)

http://www.sklep.trio.com.pl/galerie/k/klucz-do-swiec-przegubow_9330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.