Skocz do zawartości

Rejestracja auta - pytanie


goodwa.agency

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

 

mam mały pytanie odnośnie rejestracji auta sprowadzonego z zagranicy: sprawa jest następująca -

 

- auto sprowadzone z niemiec do Polski przez handlarza.

- auto zostało odkupione przez jego wspólnika na FV23%

- auto chcę zakupić ja od jego wspólnika także na FV23% (samochód nie został jeszcze w Polsce zarejestrowany)

 

Wszystkie formalności załatwione - została tylko rejestracja- ( auto będzie finansowane - leasing) i nagle okazuje się że Pani z Leasingu chce ode mnie fakture/ dowód zakupu tego auta które dostał handlarz - czyli niemiecka FV. Podobno wymaga tego Wydzial komunikacji.

Dostałem informację od tego Handlarza że nie da na pewno oryginału ze względu na tajemnice handlową - nie chce udostępnić kontaktu do swojego 'źródła' które dostarcza mu te auta.

 

Co w takiej sytuacji zrobić? Jutro urzędy dopiero są otwarte a wiadomo jak to z nimi bywa. Mają podstawę wymagać tej FV? Handlarz twierdzi i jego wspólnik że nie.

 

Podpowie ktoś zorientowany w temacie?

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babka z leasingu zadzwoniła do mnie ze osoby które przygotowują dokumenty do rejestracji powiedziały ze jest to potrzebne do rejestracji pojazdu.

 

Rozumiem ze wydział komunikacji na pewno nie będzie chciał tej faktury ? Wspominała coś o tym ze to ze względu ze auto nie zostało zarejestrowane w Polsce.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło się kobiecie albo Tobie.Ona chce fakturę zakupową tego drugiego kupującego a leasing jest trzecim kupujacym.Te fakturę musisz mieć w oryginale do rejestracji i musi być potem zwrócona temu drugiemu kypujacemu ,bo to oryginał.Zagranicznej nikt nie woła.Ani leasing ani wydział komunikacji
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziału komunikacji nie obchodzi ta faktura - dlaczego chce ja leasing też sie dziwie...

No tak, zarejestrują na pałę w sytuacji, gdy nie ma ciągłości umów :norty:

Ja bym kolego odpuścił, a handlarz niech sobie tajemnicą handlową wypcha buty. A kopię umowy da (zarzeka się, że oryginału nie)? A na kopii umowy nie będzie źródła? Może chce je zanonimizować (zamazać)? To jak urząd ustali, kto był właścicielem i czy nabywca kupił od właściciela?

Śmierdzący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu.....następny do wyjaśnienia bez pojęcia.Daje się brief,dowód rejestracyjny w oryginale z kraju pochodzenia i tłumaczenia .To mało do ustalenia właściciela ?????Czytać potrafisz ???

Oczywiście ,że możesz wołać faktury do wglądu ale handlarz musi wtedy pokazać za ile kupił a to już jest ciężki temat.Osobiście uważam ,że autor źle zrozumiał kobietę z leasingu i tyle.

Osobiście na kilkadziesiąt kupionych aut nigdy nie wołałem faktury/umowy z kraju pochodzenia do wglądu a jak coś mi nie pasowało papierowo odpuszczalem auto i teorii spiskowych nie robiłem

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydziału komunikacji nie obchodzi ta faktura - dlaczego chce ja leasing też sie dziwie...

No tak, zarejestrują na pałę w sytuacji, gdy nie ma ciągłości umów :norty:

Ja bym kolego odpuścił, a handlarz niech sobie tajemnicą handlową wypcha buty. A kopię umowy da (zarzeka się, że oryginału nie)? A na kopii umowy nie będzie źródła? Może chce je zanonimizować (zamazać)? To jak urząd ustali, kto był właścicielem i czy nabywca kupił od właściciela?

Śmierdzący temat.

 

 

Kolego przestań mieszać w temacie jak nie masz pojęcia o czym piszesz - pojęcie ciąglości umów oczywiście istnieje, ale nie ma zastosowania w przypadku sprzedaży na fakturę.

Kolejny raz powtarzam - sprzedający nie ma obowiązku przedstawiać swoich faktur zakupowych.

Handel samochodami to normalna działalność gospodarcza, jak kupujesz lodówkę to też chcesz od sprzedawcy jego fakturę zakupową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkopuł jest jeden - zasada ciągłości owszem, nie obowiązuje, ale tylko w dwóch przypadkach, mianowicie gdy:

1) przeniesienie prawa własności pojazdu nastąpiło za granicą;

2) zbywcą pojazdu zgłoszonego do pierwszej rejestracji jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie obrotu pojazdami, który sprowadził ten pojazd z zagranicy.

Skoro rejestrować będzie ktoś inny, aniżeli handlarz, który sprowadził pojazd z zagranicy, ciągłość umów teoretycznie winna być wykazana.

Par. 4 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Handel samochodami to normalna działalność gospodarcza, jak kupujesz lodówkę to też chcesz od sprzedawcy jego fakturę zakupową???

A od kiedy lodówki się rejestruje? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.