Skocz do zawartości

Konfiguracja Rheingold z icom A2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mam problem z konfiguracja icom z rheingoldem (ista-d) z icomem A2 mam wersje 3.54.30 moze ktos pomoze mi w tej kwesti.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Mam problem z konfiguracja icom z rheingoldem (ista-d) z icomem A2 mam wersje 3.54.30 moze ktos pomoze mi w tej kwesti.

w konfiguracji odznaczasz (klucz na pasku u góry Rheingold)

Konfiguracja VCI (ostatnia opcja w okienku) odznaczasz

HO-ICOM/ENET sieć lokalna (pierwszy od góry HO-ICOM/ENET)

czy preferować Ethernet jako kanał komunikacyjny ( jak seria E to na nie )

OK i to wszystko nic więcej żadnych danych nie zmieniasz

tylko

Procesy > Nowy >odczyt danych samochodu > menadżer wykryje ICOM klikasz na niego i połącz i to wszystko .

ICOM nie może być zablokowany w ITOOLRADAR ma być na zielono Free nie możesz używać go razem w innym programie

Zainstaluj itoolradar aby zobaczyć czy jest icom jest wykrywany przez karte sieciową

Opublikowano
  • Autor
Dziekuje za odpowiedz ale probrem chyba tchwi glembiej albo cos przegapilem,w rheingoldzie ustawilem wszystko tak jak pisales ale podczas wybierania interfejsu podswietla sie na zielono klikam na niego i tyle nic dalej sie nie dzieja a analogicznie ista-P laczy sie i dziala poprawnie z icomem.
Opublikowano
  • Autor
Po prawej state:Firmware.Klikam na pasek z icomem podswietla na na jasno niebiesko i tyle wiecej nic sie nie dzieje
Opublikowano

Moze masz za stary firmware w ICOMie.

 

Zarezerwuj go w iTool radar, otówrz IE i wpisz

 

http://169.254.92.38:60080/

Login: root

Hasło NZY11502

 

Tam masz firmware version.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
OK zainstaluje itool tylko musze poszukac chyba ze masz jakis pewny link do sciagniecia ??
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
spróbuj wyłączyć inne połączenia sieciowe
Opublikowano
  • Autor
Nie mam innych polaczen sieciowych oprocz icoma.Pobralem itool i jakies fatum nie moge go zainstalowac wyskakuje komunikat braku srodowiska java a mam zainstalowana nowa wersje 8.0.101
Opublikowano
Wrzuć go do program files, w nim znajduje się instalka Java, leży w folderze.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
ok juz dzialam
Opublikowano
  • Autor
dzieki polowa sukcesu udalo sie zainstalowac itool i teraz bede sprawdzac konfiguracje icoma
Opublikowano
  • Autor
sprawdzilem w ustawieniach w itool mam device state FRRE property FIRMWARE Rev =136
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pobierz easyconnect i wszystkie twoje męki się skończą
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
sprawdzilem w ustawieniach w itool mam device state FRRE property FIRMWARE Rev =136

Najnowsza wersja to Rev=140 ale miałem 138 i działa z ista d 3.55

możesz zaktualizować icom za pomocą rheingolda

Opublikowano
  • Autor
masz moze linkaz do sciagniecia tego programu????
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
masz moze linkaz do sciagniecia tego programu????

to ista D przecież pisałeś że masz skoro twierdzisz że nie wykrywa ICOM i masz firmware icom

Opublikowano
  • Autor
dokladnie to ista-d 3.54.30 dzieje sie tak jak na filmiku z youtube uruchamiam iste wybieram identyfikacje widzi icoma klikam na pasek i tyle nie dzieje sie nic dalej tu wlasnie mam problem nie moge tego ugrysc
Opublikowano

Firmware oznacza że masz starsze niż potrzebne do isty i dlatego nie działa. Koledzy dobrze Ci podpowiadają albo "manualnie" albo przez iste trzeba zrobić update firmware icoma.

 

Jak chcesz manualnie to masz link ze wszystkim co potrzeba:

 

http://blog.obd365.com/2016/04/08/free-download-bmw-icom

Opublikowano
  • Autor
Zrobilem aktualizacje icam manualnie i bez problemu dziala z ista-d DZIEKUJE BARDZIO DUZO MI DALA WASZA POMOCJ

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.