Skocz do zawartości

335i auto. Dziwny dzwięk przy puszczaniu pedału gazu


andrzejandrzej86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od momentu zakupu auta borykam się z dość irytującym dźwiękiem który wydobywa się przy puszczaniu pedału gazu z przodu auta z prawej stron zdecydowanie w okolicy katalizatorów przednich. Dźwięk podobny do wolnobiegu rowerowego, regularny, jakby grzechotanie. Czy ktoś borykał się z podobną przypadłością? Z góry dzięki za pomoc.

Dla tych którzy nie kojarzą dźwięku wolnobiegu rowerowego filmik pod linkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co straszycie , to normalne dla tego silnika i turbin . Jeśli przy pełnej mocy nie wywala Ci błędu ciśnienia doładowania , to nic nie rób . Nawet turbo po regeneracji tak bedzie działać . A pompuje pełna mocą i zawór trzyma ciśnienie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co straszycie , to normalne dla tego silnika i turbin . Jeśli przy pełnej mocy nie wywala Ci błędu ciśnienia doładowania , to nic nie rób . Nawet turbo po regeneracji tak będzie działać .

Nowe turbo/po regeneracji z prawidłowo wyregulowanym wg i zaktualizowanym softem nie powinno tak działać. Poza tym nie ma tu nic ze straszenia, naprawa wg jest stosunkowo prosta i jeśli z turbiną nie dzieje się nic oprócz w.w. terkotania wystarczy kupić zestaw naprawczy i wymienić ramię z talerzykiem, ew. z aktuatorem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych za 100$ można ten zestaw kupić z USA bezpośrednio od gościa który je robi i jest pewność że to nie chiński wytwór bo i takie na ebayu można dostać.

 

Sam osobiście nie dam rady tego wymienić ale pogadam z moim mechanikiem. Jak nie to dwie turbiny regenerowane za £450 z wyeliminowanym problemem wastegate'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są z chin. Mówisz pewnie o turbo lab of america (bmwracing_6) - oni mają po prostu stock w us - nie mają własnej produkcji.

Widać to choćby po tym, że jakiś czas temu

w zestawie, dokładnie w tym samym czasie co w zestawach z chin

+ ich wykończenie jest identyczne jak to na aukcjach z chin ;)

 

Btw. sprowadzenie do PL to 100$ + 33$ przesyłka z us vs 89$ +15$ chiny ;)

 

Ps. Znalazłem też nowe turbiny (nie regenerowane) w całkiem ok cenie jeśli by Cię to interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że sami to robią bo gościu się chwalił na filmiku, że to ich pomysł ale pewnie masz rację taniej z chin sprowadzić niż samemu zrobić.

 

Ps. Znalazłem też nowe turbiny (nie regenerowane) w całkiem ok cenie jeśli by Cię to interesowało.

Cena atrakcyjna, ale problem w tym, że nadal będą to wadliwe turbiny która po pewnym czasie znowu zaczną jarmolić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.