Skocz do zawartości

Montaż Wiskozy E36 Compact M52B28TU


asdder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W swoim compacie E36 M52B28TU nie posiadam wiskozy, chłodzenie silnika odbywa się za pomocą wentylatora klimatyzacji aczkolwiek w ostatnich dniach wskazówka od temperatury przekroczyła pionową kreskę nieznacznie ale jednak przekroczyła a przyczyną tego incydentu była wtyczką wentylatora, która nie łączyła a zwłaszcza po myciu samochodu, wtedy went nie działa.... Chciałbym zamontować wiskoze ale nie wiem dlaczego nei była ona zamontowana od początku, od chwili kiedy kupiłem compact'a, ktoś spotkał się z takim problemem ? Może nie ma miejsca na wisko ? Nie mam pojęcia nie znam się dlatego piszę ten owy temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz 2, zobacz tam gdzie wisko powinno byc czy masz zdjety tylko wiatrak. Powinienes miec tam spory gwint na ktory sie nakreca wiskoze. Jak jest to kupujesz wisko i plastikowy wiatrak i zakladasz i juz. Jakies 10 minut roboty

 

Opcja inna to montujesz wiatrak elektryczny miedzy chlodnica a silnikiem, czujnik wpinasz w chlodnice i po zawodach. Byly nawet specjalne zestawy zamienne od producenta zeby usunąć wisko i zamontować elektryczny.

 

Wentylator klimy zalacza sie jak silnik zaczyna sie przegrzewac. Jak pare razy zagrzales to zaraz glowice bedziesz robil. Te silniki tego nie toleruja z racji bardzo dlugiej glowicy (r6 ) i aluminium ktore jest delikatne.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, silnik został przełożony z angola bez wiskozy, w angolu też chłodził wentylator klimatyzacji. Aktualne chłodzenie to wiatrak elektryczny od klimatyzacji, z boku chłodnicy jest czujnik, który włącza wentylator w razie potrzeby tylko raz mnie zawiódł ten wiatrak ponieważ ta wtyczka od niego 3-pinowa chyba zaśniedziała ale po wyczyszczeniu działa, jednak mimo tego chcę mieć dodatkowy system chłodzenia niezależny od elektryki ! Chcę zamontować wisko, co do tego potrzebuję ? Wystarczy kupić sprzęgło wiskozy i wentylator i nakręcić na to koło pasowe od pompy wody, tam mam gwint ? Żadnej obudowy plastikowej nie potrzeba ? Gdzieś czytałem, że bez obudowy plastikowej wisko nie spełnia swojego zadania ? Aaa i mam nadzieję, że głowicy nic się nie stało, wskazówka na czerwonym się nie znalazła a jedynie doszła wtedy do tej przed ostatniej kreski po czym ogrzewanie na full i wróciła na kreskę pionową no ale mimo tego się przegrzał trochę ; F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no potrzebujesz wiskozoe, wiatrak i dobrze by było żeby była obudowa. Wiatrak to grosze, wiskoza chyba koło 150 porządnej firmy. Obudowe też za grosze kupisz. Obudowa kieruje powietrze na wiskoze dzieki temu szybciej zaczyna działać ale to już w sumie kosmetyka.

 

Jak miałeś czujnik to spoko ale mimo wszystko wentylator klimy to za mało. W lato u mnie na pełnych obrotach chodzi wisko i wentylator jak klima włączona i wtedy jest optymalnie.

 

W awaryjnych sytuacjach jak wisko nie daje rady to załączy się wiatrak klimatyzacji ale u ciebie już coś tam pozmieniane, chyba. Do tego pewnie klima ci słabiej chodzi skoro jeden wiatrak musi 2 chlodnice obsłuzyć.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.