Skocz do zawartości

BMW X3 2.0 177KM - Problem z kontrolkami


Baltazarbartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dwa tygodnie temu kupiłem moje bmw. Na początku wszystko było okej, a teraz tydzień temu pojawiają się kontrolki. Dziwne jest to, że czasami jak przejade około 15 km, wyłącze auto i kontrolki potrafią zniknąć, a czasami za żadne skarby nie chcą zniknąć.

 

Drugim ciekawym zjawiskiem jakim zaobserwowałem to jak umylem samochód kontrolki również znikły.

Trzecim razem znikły mi jak przegonilem samochód ale aktualnie to już nie pomaga.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6853009/816061/snapchat-4774549571201581293.jpg

 

Dodam, że jak świecą się kontrolki to ciężko samochodem skręcić, a jak znikają to raptem wszystko działa.

 

Czytałem na forach, że trzeba coś zrobić z kołem od zębatki odpowiadającej za napęd. Ale wczoraj byłem u mechanika, podpiął pod komputer i powiedział, że błędy nie dają się skasować. Po tym co mu powiedziałem to mówił, że może coś na stykach nie łączy. Mówi, że najpierw sprawdziłby styki, a potem dopiero tą zębatkę. Pchać się w to? Czy od razu kazać wymienić, czy tam obrócić zębatkę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iść to trzeba ale do dobrego mechanika... bo ewidentnie ten z którym wspołpracujesz nie ma pojecia co ma robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niekoniecznie, przy przebiegu około 90 tyś km (ori) też zaświeciła mi się "święta trójca", dodatkowo kontrolka ciśnienia powietrza w oponach, zamiast airbagu.

Winny był czujnik ABS przy prawym przednim kole, a już na maxa się wkur..., że przy tym przebiegu i czterech jednakowych, nowych oponach zębatka...

Nawet go nie musiałem wymieniać, tylko wyczyściłem i wszystko jest ok. :D

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie skrzynka ( przy skrzynce i objawy są inne i jeszcze inne kontrolki dodatkowo) ale tak jak piszą koledzy jakis czujnik,kablek lub coś podobnego.Czujnik ABS też robi takie cuda .Odłacz czujnik ABS tył i przód i zobacz czy coś się zmienilo.Samemu to zrobisz
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie skrzynka ( przy skrzynce i objawy są inne i jeszcze inne kontrolki dodatkowo) ale tak jak piszą koledzy jakis czujnik,kablek lub coś podobnego.Czujnik ABS też robi takie cuda .Odłacz czujnik ABS tył i przód i zobacz czy coś się zmienilo.Samemu to zrobisz

Jakie inne objawy?

Jakie inne kontrolki? Zawsze święta trójca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.