Skocz do zawartości

E90 318d 143km dymi na niebiesko, jaki powód?


adam_illest

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem e90 z przebiegiem 126000km, pojawia się jednak problem z kopceniem auta na niebiesko...

 

Jeżdżę nim ok 3 miesiące, nakręciłem 6000km przez ten czas i sporadycznie pojawiał się niebieski dym (ok 10 razy).

Zwykle objaw ten następował po mieszanej jeździe, gdy przez chwile musiałem depnąć na szybszej trasie, a następnie zatrzymać się na światłach, trwało to dosłownie chwilę.

Dzisiaj auto zaczęło kopcić, bardzo intensywnie (niczym zasłona dymna) po przejechaniu ok. 7km od pierwszego uruchomienia tego dnia, przy wolnej jeździe (70km/h), gdy zobaczyłem co się dzieje, szybko zatrzymałem się i wyłączyłem silnik, po chwili znowu uruchomiłem auto na 10s, by mocniej zjechać na pobocze (sytuacja wyglądała jeszcze gorzej), przy kolejnej próbie odpalenia, dymienie nie pojawiło się.

 

Jestem bardzo zaniepokojony tym zdarzeniem i liczę na waszą pomoc w odnalezieniu winowajcy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym = pali olej.

 

Musisz jeszcze doprecyzowac w jakiej sytuacji pali olej bo moze leciec zarowno dolem przez pierscienie jak i gora przez zawory. Jak dymi ciagle na niebiesko to raczej to 1 jak po odpuszczeniu gazu i dodaniu po dluzszej chwili to raczej to 2.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym = pali olej.

 

Musisz jeszcze doprecyzowac w jakiej sytuacji pali olej bo moze leciec zarowno dolem przez pierscienie jak i gora przez zawory. Jak dymi ciagle na niebiesko to raczej to 1 jak po odpuszczeniu gazu i dodaniu po dluzszej chwili to raczej to 2.

W turbodoładowanych silnikach raczej pierwszym podejrzanym jest niestety turbina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wtedy tez pali olej. IMO, jak turbina puszcza olej do silnika to zdecydowanie da sie to zauwazyc - nie koniecznie po dymie - po samoczynnie zwiekszajacych sie obrotach silnika :twisted:

Wszystko zależy od tego ile go leci. Jak tylko niewielkie ilości to widać jedynie dymek. Jak więcej to silnik może się rozbiegnąć i wtedy jest nieciekawie.

 

Nie straszmy kolegi - niech po prostu porządnie sprawdzi wszystko i winowajca się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No tak, ale wtedy tez pali olej. IMO, jak turbina puszcza olej do silnika to zdecydowanie da sie to zauwazyc - nie koniecznie po dymie - po samoczynnie zwiekszajacych sie obrotach silnika :twisted:

Wszystko zależy od tego ile go leci. Jak tylko niewielkie ilości to widać jedynie dymek. Jak więcej to silnik może się rozbiegnąć i wtedy jest nieciekawie.

 

Nie straszmy kolegi - niech po prostu porządnie sprawdzi wszystko i winowajca się znajdzie.

U mnie też kopciuszek i ma zrace spaliny . Dym przechodzi po jakieś 10 min a zrace spaliny nie mam e 60 3.0 d czy ktoś wie co to może byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.