Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk E36 Compact M52TUB28.


asdder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z okolic ściany grodziowej między licznikiem a ścianą grodziową wydowyba się dziwny dźwięk, gdy podnoszę maskę i nasluchuję wszystkie miejsca w okół silnika tego dźwięku po prostu nie ma. Mozna go usłyszeć jedynie siedząc za kierownicą i wydobywa się od z okolic ściany grodziowej za licznikiem, pod kierownicą już go nie słychać. Jest to mój pierwszy samochód i nie wiem czy to po prostu tak ma być czy coś już pada, z silnikiem wszystko ok, wyśmienicie podaje, pali od strzała, nie ma z nim najmniejszych problemów. A brzmi on mianowicie tak jak na filmiku :

 

https://youtu.be/BadkQnizd7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałbym na twoim miejscu rolki paska osprzętu. Masz tam do sprawdzenia kompresor klimy z lewej strony, masz tam napinacz paska i rolkę prowadzącą, masz rolke alternatora, pompe wspomagania. Moja rada, zdejmij oba paski i odpal auto na chwile. Nic jej nie będzie chwile bez ładowania czy bez pompy wody. I jak ustanie to wtedy wiesz już 100% gdzie szukac.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie rolki od napinaczy szumią niemiłosiernie, są do wymiany w tym tygodniu będą zmienione i zobaczymy czy to miałczenie ustanie, jest jeszcze jedna kwestia pompa wody ma straszne luzy, w takim bądź razie pompę też wymienię mimo tego, że nie cieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już rozgrzebiesz to warto kompleksowo. Jeśli nie wiesz kiedy był termostat zmieniany to również bo kosztuje grosze no i wiadomo jak już rolki zmieniasz to i paski. Jestem zdania że lepiej już od razu zrobić niż za miesiąc tam znowu zaglądać.

 

masz tam jeszcze wiecej rolek, alternator, pompa wspomagania, gdzies może łożysko już nie daje rady i halasuje. Ale może to tylko te rolki jak mówisz. U mnie rolki wydawały całkiem inne dzwieki. Było rzegotanie na wolnych obrotach.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.