Skocz do zawartości

idrive-szybki spadek prze. z poszcz. Inspekcji lub jego brak


adrianBmwE60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z poszczególnymi inspekcjiami w idrive. Np. Gdy resetuje klocki na przod to wyskakuje 40k tak jak powinno być, ale strasznie szybko spada ten przebieg. Po kilkukrotnym odpaleniu samochodu i przejechaniu po zsumowaniu jakiś 300 km spada już do jakis 28k i tak po przejechaniu może 1 k spadło mi już do 14k km. A vehicle check lub tylne klocki wogole nie chcą ruszyć km. Z olejem i zresztą jest wszystko ok pokazuje tak jak powinna być. Ktoś może wie co to może byc ? Lub poleci coś ? Z góry dzięki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proponuję następnym razem wymienić klocki zanim zrobisz reset przebiegu :wink:

A tak na poważnie to wymieniłem klocki? Na jakie i jaki czujnik zamontowałeś (czy jest stary )

Proponował bym sprawdzić czy czujnik dobrze siedzi i ewentualnie go wymienic.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

vehicle check to przegląd?

Tylne klocki zawsze dłużej się zbierają u mnie chyba od dwóch lat stoi tyle samo ale nie przejmuje się tym. I tak sam kontroluje.

 

Może masz jakiś błąd ABS albo coś innego np. zakłócenia na linii can. Byłeś na z czytaniu bledow?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam podobnie. Po wymianie klocków przednich wraz z czujnikiem na nowe(textar) bardzo szybko komputer odlicza przebieg do wymiany. Po jakimś czasie zauważyłem że moje tarcze są już na granicy używalności i pewnie to powoduje szybsze odliczanie do wymiany. Teraz mam jeszcze około połowy klocka i jak będę zmieniał za jakiś czas komplet tarcze klocki czujnik to napiszę czy moje przypuszczenia były trafne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vehicle check to przegląd?

Tylne klocki zawsze dłużej się zbierają u mnie chyba od dwóch lat stoi tyle samo ale nie przejmuje się tym. I tak sam kontroluje.

 

Może masz jakiś błąd ABS albo coś innego np. zakłócenia na linii can. Byłeś na z czytaniu bledow?

 

 

Czujnik ABS wymieniłem na nowy bo padł. A o co chodzi z tym z czytaniem błędów i zakłóceniami na linii can ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No czasami zakłócenia na kablach prowadzą do błędów lub braku odczytu ale to byś musiał zczytać błędy u mechanika a najlepiej u kogoś kto ma inpa lub rheingold (programy diagnostyczne tylko dla bmw)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.