Skocz do zawartości

320i - Wymieniona sonda i dalej błąd


RafikRup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem właśnie po zmianie Sondy Lambda. Wczoraj zrestartowałem komputer i po przejechaniu około 10 km znowu błąd mi wywaliło. Po przerwie i odpaleniu na nowo znowu około 5 km dalej wywaliło CHECK. Sonda Jest nowa, rekomendowana.

 

Tutaj chcę was się doradzić, gdzie mam szukać dalej? We wtyczce sondy? A może przez to że gdzieś jest lewe powietrze? Być może przez odmę ale tą bd wymieniał dopiero w poniedziałek. A tłumik? Jeśli ma jakieś nieszczelności to też wyskoczy problem z sondą? Proszę o jakieś rady i od czego miałbym zacząć np jak sprawdzić czy jest gdzieś lewe powietrze?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało. się że zaraz za wtyczka byl kabelek urwany , polapalem ze sobą kolory ale czy to bedzie ? Izolacją. tez to zrobiłem. ale czy to będzie. działało ? Ile kosztuje taka wtyczka z kablem ? Czy mogę sprawdzić jakos czy jest dobre napiecie na wtyczce ? Prosze o rady jakieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest kupic odpowiedniej wielkości termokurczke wyglada jak slomka, na 1 kabelek ja wkladasz wtedy lutujesz porzadnie 2 kabelki z soba i na miejsce lutu przesowasz termokurczke wtedy zapalniczka od spodu podgrzewasz az sie skurczy, badz tez suszarka z ciepłym powietrzem. Tasma izolacyjna po czasie sie odwinie przez co dostanie sie woda i lut zasniedzieje. Lepiej termokurczka. Jesli dobrze to zrobisz to powinno dzialac jak ma. Wtyczki z kablem nie wymienisz. Jedynie naprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak go nie będzie to nic się takiego nie stanie ? Zrobię tak jak pisaliscie zastosuje lutowanie plus termo kurczliwe koszulki i całość owine taśma izolacyjna

 

@Edit:

Zaizolowałem przewody wszystko tak jak powinno być. Lut powinien wytrzymać jakiś czas i błąd zniknął. Wydaje mi się tylko że przepłaciłem 200 zł na nową sondę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.