Skocz do zawartości

Koło pasowe, tłumik drgań N52B25. Gdzie kupić?


static86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam E91 325i silnik N52B25A. Patrząc na koło pasowe podczas pracy silnika, widać spore bicia poprzeczne, mechanik stwierdził że koło pasowe na wale do wymiany. Mój problem polega na tym, że nie potrafię nigdzie znaleźć tego koła w zamienniku, a oryginał to kosmiczne 1700 pln - szok! Czy ktoś może wymieniał koło pasowe w N52 i gdzie znajdę jakiś zamiennik? szukałem już chyba we wszystkich sklepach internetowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś;) Zdaje się że to będzie to https://eautosklep.com.pl/,corteco/80004704,80004704,0140,80004704,a0.html Dzisiaj rozmawiałem w warsztacie specjalizującym się w BMW w którym serwisuję samochód, właśnie na temat tego koła i niestety kategorycznie odradzali zamienniki. Wymieniali koła głównie w dieslach i podobno zupełnie nowe zamienniki potrafiły być niesprawne i bić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci, ale to koło nie podejdzie do mojego auta, na tabeli widać... E91 315 218KM od 2007r, moje jest z marca 2006, po drugie nr oryginałów się nie zgadzają, po trzecie, porównywałem mój nr oem z tym, jest różnica niecały kilogram w masie, także nie wiem. Może jestem w błędzie ale to koło chyba nie podejdzie do mojego N52B25?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, my bad. Na szybkości spojrzałem na numery OE. Ale w sumie w zastosowaniu jest podane np moje auto a z Realoem wychodzi na to że powinienem mieć część o tym samym numerze co ty. Nadal jednak wydaje mi się że Corteco robi zamiennik. Jaki masz przebieg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, my bad. Na szybkości spojrzałem na numery OE. Ale w sumie w zastosowaniu jest podane np moje auto a z Realoem wychodzi na to że powinienem mieć część o tym samym numerze co ty. Nadal jednak wydaje mi się że Corteco robi zamiennik. Jaki masz przebieg?

 

Przebieg u mnie to 220 tys, czyli mówisz, że to podejdzie? Patrząc na schemat, koło pasowe jest na piaście, może to ona tylko do wymian?, w aso to tylko 220 zł. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta chyba nie ma jak się zużyć. Żeby była jasność, ja nie jestem pewien czy to koło podejdzie i nawet nie zachęcam do zakupu Corteco. Jak poczytasz na forach opinie o Corteco w innych modelach BMW to są one raczej mieszane a i tak jak wspomniałem, mechanicy twierdzili że żadne zamienniki się nie sprawdzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.