Skocz do zawartości

Płynność wzrostu obrotów i delikatne trzęsienie buda


adriank

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Moje auto ma bardzo ( BARDZO ) bogata historie. Po wymianie wszystkiego co w silniku występuje jako części zużywające sie ( rozrząd, panewki na korbie, wszystkie uszczelki łącznie z rurka płynu chłodzącego czy łączenia skrzynii z blokiem ) niestety mój problem sie dalej nie rozwiązał... Trochę mi ręce opadły ale cóż, walczymy dalej.

Mianowicie jedyny błąd w inpie jaki obecnie występuje to "secondary air injection system".

Auto z niskich obrotów ciezko przyspiesza a dodatkowo "kopie" przy ok 1500 obrotach jak

Puszczę gaz i zaraz go dodam.

Na jałowych jak "klepne" bardzo dosłownie w pedał gazu to obroty nie rosną a auto wpada w mocna wibracje. Dodawanie gazu zaczyna sie dopiero od 1000obrotow. Wczesniej wskazówka Obroty nie wchodzą choć potencjometr gazu pokazuje ze wyłapuje nacisk.

Przy tym wszystkim auto do 3 tys obrotów slabo jedzie. Do 2tys nie jedzie wcale, 2-3 łapie oddech, a powyżej 3 załącza sie turbo którego nie ma.

Poza tym często jest tak ze to samo położenie pedału gazu prowokuje skrzynie do innej pracy ( zazwyczaj po zakręcie gdzie zwalniam i auto zredukuje bieg, jest lekki szarpnięcie buda i bieg ciągnie sie i ciągnie niezależnie od ilosci obrotów ale przy 3 sam zmienia. Nawet jak trzymam pedał gazu w jednym ułożeniu na 2tys obrotów to bieg zmieni sie po kilku sekundach, a zazwyczaj od razu 2 biegi i następuje wtedy lekkie szarpnięcie ).

 

Nikt nie wie juz gdzie szukać problemu wiec pytam, a nóż ktoś miał cos podobnego. Delikatnie drga cały czas wskazówka od obrotów ( ok. 10 obrotów ) wiec stawiam ze sprzęgło w skrzynii, ale reszta objawów to raczej juz nie jego wina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z niskich obrotów ciezko przyspiesza a dodatkowo "kopie" przy ok 1500 obrotach jak

Puszczę gaz i zaraz go dodam.

kopie bo robisz kikdowna i jest redukja :wink: dosyc dziwna sprawa to ze masz zrobione wszystko w silniku nie znaczy ze to nie moze byc wina mechanika ktory cos sknocil przy skladaniu silnika :wink: mozna by sprawdzic jeszcze przepustnice przeplywke i podmienic pedal gazu po co kupowac lepiej podmienic i zobaczyc czy da jakis efekt :) ale jesli zrobiles silnik czeka cie skrzynia jesli szarpie gubi biegi przeciaga przy przebiegach srednio 200tys pada sprzegl hydrokinetyczne ale objawem sprzegla jest falowanie obrotow o ktorym nic nie piszesz :?: jesli podmianaka nic nie da zostaje wymiana oleju w skrzyni nowy filtr konwerter elektrozawory :wink: podjedz do fachowca ktory zajmuje sie skrzyniami podepnie ci kompa i zdiagnozuje wszystko :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię kickdowna :) mam na myśli dosłownie "pacnięcie" pedału gazu ;)

Silnik był bardzo starannie składany i w 95% mogę byc pewien, ze jest wszystko ok.

Pedał gazu raczej działa odpowiednio bo na inpie w czasie rzeczywistym widać dosłownie idealny przyrost położenia potencjometru. Nie wiem jak powinna sie otwierać przepustnica, wg inpy nie wstaje ona regularnie względem położenia pedału gazu, ma raczej taki lekko rwany wzrost np. Dodając gazu na potencjometrów pokazuje sie wzrost co 0.1 a na przepustnicy 2.70->3.40->4.17 etc. nie mam możliwości porównać z innym autem wiec nie wiem jaki wzrost powinien tu następować :)

Co do obrotów to tak jak napisałem delikatnie drga wskazówka ba poziomie ok +10 -10 obrotów nierównomiernie oczywiście. Tez pomyślałem o skrzynii w tej sytuacji i mam zamiar za miesiąc-dwa sie nią zając.

Przy okazji dodam ze jak auto "zimne" to faktycznie zmiana biegu dość długo sie przeciąga jakby olej w skrzynii zbyt duże ciśnienie powodował ( blokował elektrozawory?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.