Skocz do zawartości

Castrol Edge 5W-30 LL a C3


tmki

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będzie trzeba zlać, olej powinien posiadać specyfikację BMW LL-04 - Ale niech się ktoś jeszcze wypowie, czy faktycznie musi na 100 % spełniać normę.

 

Swoją drogą, czemu Castrol ?, kotletów bym na nim nie smażył a co dopiero do auta lać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Nie umyślnie i z pośpiechu do F11 520d wlałem 5l Castrol Edge 5W-30 LL, który jest rekomendowany dla grupy VAG a nie C3 rekomendowany dla BMW. Zlać ten olej czy nie ma co się martwić?

 

Być może nic by się nie stało ale oleje różnią się od siebie dlatego producenci samochdów określają odpowiednie specyfikacje jakie ma spełniać olej dla danego silnika, koszt nie jest jakiś ogromny dlatego na twoim miejscu zalał bym odpowiedni czyli w twoim przypadku z specyfikacją BMW LongLife 04 i również nie polecam Castrola ponieważ pozostawia po sobie zanieczyszczenia w silniku, łatwo odparowuje w wysokich temperaturach.

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę odradzić na przykładzie zmiany oleju w F30 20d.

Lekko było słychać szorujący rozrząd - zmieniłem na Castrol 5w30, przejechałem 100 km, stwierdziłem, że jednak znowu go wymienię, kupiłem Liqui Molly 5w30 + płukankę ten diesel spullung czy jakoś tak, dźwięk zniknął, więc bardziej bym sądził, że Castrol nie dawał odpowiedniego smarowania, niż to, że rozrząd był uszkodzony po 80 kkm, niby już koniec 2012 był poprawiony pod tym względem.

 

Teraz w 528i będę chciał zmienić olej, tylko nie wiem, czy nadal jełopy castrola leją, ale chyba się zmieniało coś ostatnio, na shell chyba :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.