Skocz do zawartości

x5 E53-3,0 D--dodatkowe wskazniki


wezu-szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ktos z forumowiczow wie jak podlaczyc dodatkowy wskaźnik ciśnienia oleju z serii AUTO GAuGE.wpadly mi w rece 3 wskaźniki.co do temperatury wody to sobie poradzę,niewiem gdzie wkrecic czujnik do ciśnienia i temperatury oleju.do japoncow jest podkladka specjalna pod filtr oleju w która da się to zamontować,w bmw niebardzo z ta podkladka jest mozliwosc.moze ktoś się bawil w to. ps.prosze nie pisać ze to wiejski tuning.chce zacząć podnosić moc mojego x-a i mysle ze te dodatkowe wskaźniki się przydadzą.jeszcze tylko ciśnienia doładowania trzeba zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o montaż czujnika ciśnienia oleju to sprawa jest do opanowania, tzn. musisz zakupić lub dorobić sobie trójnik do wkręcenia w ori miejsce czujnika ciśnienia oleju (pod dostawką wkładu filtra oleju). Coś takiego:

https://www.google.pl/search?q=tr%C3%B3jnik+do+monta%C5%BC&biw=1366&bih=600&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJwNv7i7rOAhUoD8AKHZBIAwQQ_AUIBigB#imgrc=oOtUgBJmncB6zM%3A

 

Ja jednak miałem złe doświadczenie z tym ustrojstwem ponieważ czujnik od ciśnienia oleju pod wskaźniki jest sporych rozmiarów i może zabraknąć miejsca na swobodny montaż oraz redukcje w trójniku (cienkie ścianki) spowodowały ścięcie gwintu podczas dokręcania (nie dokręcałem na maxa). Ja proponuje pomierzyć i podskoczyć do tokarza i przygotuje dobry i solidny trójnik pod dodatkowy czujnik. Wkręcisz go w miejsce ori a czujniki do wskaźnik oraz ori w 2 wejścia trójnika.

 

Co do czujnika temperatury oleju to już trochę grubsza sprawa. Aby dobrze mierzył temperaturę bez przekłamania to musi być zamontowany na instalacji stałego przepływu. Jeśli zamontujesz w czwórniku przy filtrze oleju (tam gdzie będziesz montował czujnik ciśnienia oleju) to będzie przekłamywał odczyt. Moim zdaniem powinien być zamontowany na wyjściu z bloku silnika węża do smarowania turbosprężarki przy pomocy trójnika dorobionego na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.