Skocz do zawartości

Ubezpieczenie bmw 330i w leasingu bmw leasing operacyjny


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia przy zakupie nowego bmw 330i.

Czy kupując auto w leasingu operacyjnym w ratę leasingowa jest wliczone ubezpieczenie OC/ac??

Zakup przez leasing bmw.

Czy dodatkowo trzeba samemu opłacic??

Jeżeli tak to proszę o przybliżona kwotę jaką oferuje salon ( pełen pakiet wymagany przy leasingu)

Dzięki za pomoc.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to kwestia dogadania.

 

Weź tylko pod uwagę, że jeśli zadeklarujesz auto również do użytku prywatnego to ubezpieczenie wychodzi drożej, ponieważ nie odliczysz całego VATu od ubezpieczenia.

 

Tu też warto pomyśleć czy lepiej nie zrobić ogólnej sumy ubezpieczenia na netto + 50% vat zamiast netto +100% vat.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ostatnio w salonie. Nie ma możliwości wrzucenia ubezpieczenia w ratę leasingową. Szkoda, bo można by całą ratę za ubezpieczenie wrzucić w koszt.

 

Generalnie ubezpieczenia są zwolnione z VAT, natomiast do kosztu uzyskania przychodu można włączyć koszt ubezpieczenia w proporcji min(20k EUR/wartosc auta, 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy leasingowe, które udostępniają taką możliwość, ale z reguły średnio się ona opłaca. Dla przykładu VW Leasing (Seat Leon Cupra): ubezpieczenie auta płacone osobno: 3300 zł, wrzucone w ratę (płacisz przez 3 lata ubezpieczenie za pierwszy rok) - 4700 zł

 

jak auto do użytku prywatnego to ubezpieczamy netto + 50% VAT, jak tyko służbowe to netto wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiecie ;-) Jako podwyższenie raty leasingowej to nie ma możliwości (ze względu na VAT), ale jako osobna pozycja na fakturze z ratą leasingową jak najbardziej (VAT zw). W BZ WBK przy korzystaniu z ubezpieczenia oferowanego przez nich można spokojnie rozłożyć sobie na 12 rat takie ubezpieczenie (wzrost ceny ok 5%).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam leasing PKO i również otrzymałam ofertę wrzucenia ubezpieczenia AC w ratę leasingu, ale wówczas trzeba wziąć pod uwagę całą kwotę za okres leasingu. W przypadku osób, które mają maksymalne zniżki jest to opłacalne, bo nawet gdybyście w czasie trwania leasingu je stracili to nie dopłacacie do tego. W przypadku osoby, która nie ma zniżek to sprawa wygląda mniej korzystnie, bo po roku czy dwóch te zniżki już się pojawią, a składka jest liczona na dzień zawarcia leasingu. Właśnie dlatego ja zdecydowałam się na salonowy Allianz, bo oferta była korzystniejsza niż PKO :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.