Skocz do zawartości

Skrzynia manualna w 520d f10/f11 z innego modelu?


Mosqitoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

przeszukałem tematy w grupie bmw 5 f10-f11 i nie znalazłem podobnego więc założę.

Moje pytanie jest takie, czy skrzynia manualna 6 biegowa do 520d (silnik N47T - 2012 rok) podpasuje z innych modeli BMW?

 

Gdzieś wyczytałem że skrzynia z bmw 1, 3 z silnikami 18 i 20d o oznaczeniu GS6-17DG pasuje do 520d f10/f11.

Ja mam obecnie GS6-45-DZ i nawet jeśli na uchwytach się zgra, czy nie będzie różnicy w przełożeniach?

 

Ktoś z Was może przerabiał temat i byłby w stanie doradzić?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła hałasować, w serwisie info, że to łożysko na wałku atakującym w skrzyni.

Części niestety nie ma, w serwisie opcja albo nowa skrzynia, albo szukaj pan na używkach.

 

Narazie jeździ tylko hałas jak radio nie gra zaczyna być irytujący

 

na luzie cisza, tylko przy obciążeniu słychać jak delikatnie rzęzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hehe nie liczyl bym na to, ze w serwisie to sprawdzili, jak nie masz tam zaufanego mechanika lub ich szefa to diagnoza polega na podaniu ktory element jest do wymiany a nie naprawy. Sprawdz te skrzynie u innego mechanika, nie koniecznie w aso.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć wszystkim,


Chciałem podbić temat --> czy GS6-45DZ moze zostac wymienione na GS6-17DG?


Samochód rocznik 2012, silnik 25d, pojawił się problem ze zgrzytaniem synchronizatora biegu wstecznego na 3cim i 4tym biegu. Temat dość fajnie znany i opisany na niemieckich forach, była nawet PuMA do tego swego czasu, samochody po 03/2013 są czyste..


https://www.f30-forum.de/index.php?thread/1945-komisches-schleifger%C3%A4usch-beim-fahren/&pageNo=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.