Skocz do zawartości

Coupe. Okno uchylne. Co to za uszczelka?


artur03061982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim e46 coupe w oknie uchylnym od strony kierowcy mam sparciałe, popękane uszczelki, które widać od zewnętrznej strony. Chciałbym je wymienić, ale mam problem, bo nie wiem jaki mają numer katalogowy. Sprawdzałem na RealOEM ( http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BN31-EUR-03-2001-E46-BMW-325Ci&diagId=51_3687 ), ale nadal nie jestem pewien. Ta, która idzie poziomo pod oknem (na zdjęciach na zielono) to jak sądzę uszczelka oznaczona jako nr 8 na stronie RealOEM (numer części: 51368194741). A gdzie jest uszczelka, która okala okno z zewnątrz od prawej i u góry? Raczej nie jest to uszczelka nr 11 (numer części: 51368252621), bo ona siedzi za szybą (tj. od wewnętrznej strony) i chyba okala okno dookoła, a nie tylko od góry i z boku (przynajmniej tak to pokazuje google grafika po wpisaniu numeru części). Wydaje mi się, że uszczelka oznaczona numerem 11 to ta zaznaczona przeze mnie na drugim zdjęciu na żółto.

Podsumowując: Jak się nazywa i jaki ma numer części uszczelka (zaznaczona na zdjęciach kolorem czerwonym)?

 

http://i.imgur.com/mm6JJQF.jpg?4

 

http://i.imgur.com/hQL7niD.jpg?1

 

Czy to jest ta listwa, która biegnie aż dookoła drzwi przednich? Ta, która w niektórych egzemplarzach aut jest w kolorze nadwozia, a w innych chromowana?

Edytowane przez artur03061982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czesc Koledzy, i jak w tym temacie w koncu zrobiliscie? Wymienialiscie? Ja mam podobna sprawe... tylko listwa jest w kolorze nadwozia :) :D :cry2:

 

Dajcie znac jak cenowo sie udalo ten temat zamknac.

pozdrawiam

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używane. Problem taki, że nikt nie chciał sprzedać na sztuki (potrzebowałem tylko tą długą górną i pod oknem uchylnym od strony kierowcy). Musiałem kupić cały komplet 6 sztuk (na obie strony auta). Dałem 400 zł.

 

p.s. jakby ktoś chciał kupić całą prawą stronę (od pasażera) to sprzedam za 200 zł + dam gratis listwę lewą pod okno kierowcy. Kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje... chyba mnie tez to czeka... czy moze w wyniku popekanej tej uszczelki zauwazyles jakas nieszczelnosc? A nie orientowales sie czy moze nie da sie tego jakos naprawic bez wymiany calosci?

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelności nie zauważyłem. Nawet ta metalowa (lub aluminiowa?) ramka, która się odsłoniła po skruszeniu uszczelki nie chce zardzewieć :wink:

Wydaje się, że to głównie kwestia estetyki.

Miałem przez chwilę pomysł na wymianę samej uszczelki bez tej listwy, ale te elementy są chyba jakoś zaprasowane/zaklejone/nierozbieralne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.