Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna - wymiana oleju


dpslkpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

 

Czyli więcej niż 500nm nie ładować?

 

 

temsky740 Ci wyraźnie napisał ile max Nm może przenosić Twoja skrzynia - 450 Nm.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Witam kolegów. W Pt. tego tygodnia dokonałem wymiany oleju w skrzyni wraz z całym zestawem oraz dodatkowo oleju w dyfrze. Auto po wymianie przejechało juz 1000 km i jest bajka. Także panowie bez obaw warto to zrobić im szybciej tym lepiej. Za usługę dziękuje użytkownikowi Gorik79. Adam wykonał pełną profeskę i ocenił stan pojazdu co poprawiło mi humor. Za wyjątkiem tego ze za jakiś czas trzeba będzie zrobić rozrząd. :P Warto było tyle czekać i jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200 tyś km i jestem już umówiony na wymianę. Też minimalnie już słychać, ale lepiej wymienić niż mieć niespodziankę ;-) Części wziąłem z czescidobmw.pl (Pan Maciej bardzo chętnie pomaga i przygotowuje listę potrzebnych części wraz z tymi sugerowanymi), koszt ok 1500 zł brutto (większość oryginały BMW, w przypadku 2 zestawów zamienniki, bo dostałem taką informacje: "Części rozrządu OE BMW posiadają na sobie podpis producenta Iwis, logo BMW oraz numer katalogowy BMW. Części w zestawach Febi to dokładnie te same części z widocznym podpisem Iwis oraz śladami po usunięciu logo BMW i numeru katalogowego BMW."). Robocizna ok 1000 zł brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem skad te magiczne inforacje o ogrmnych ksoztach tej wymiany skoro tu Ci wychodzi 2500 z robocizna

 

Bo w ASO wyjdzie pewnie 6-7 tyś.

 

To jaka jest średnia cena wymiany? Na forum tutaj czytałem ze optymalna to 4 koła o 2500 nikt nie pisał.

 

Jeżeli zrobisz wszystko na oryginałach to wyjdzie ok 800-900 zł więcej + różne serwisy różne ceny biorą. Kilka osób już pisało na forum, że wymiana wyszła ok 2500-3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wymienialiście olej bo tak trzeba, usłyszeliście gdzieś albo wyczytaliście na forum?

A nikt z was nie miał wycieku ze skrzyni?

Ja dopiero pomyślałem o wymianie jak wszedłem pod bmkę i zobaczyłem wyciek ze skrzyni, znajomy mechanik powiedział, że przy tym przebiegu 174000km to standard w tych modelach.

Zaleciał wymianę oleju razem z miską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość sprawdzenia ilości oleju w skrzyni?

Żebym zaraz jej nie zakatował bo nie wiem jak dużo wyciekło.

Dopiero co kupiłem auto i nie wiem co się działo wcześniej.

Możecie kogoś polecić w Warszawie do wymiany miski i oleju? Gdzieś wyczytałem wcześniej, że koszt to ok 1600zł? (materiały + robocizna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedam 5 l oleju do skrzyni ZF

opis produktu:

LIFEGUARDFLUID 8 PŁYN ATF DO SKRZYŃ AUTOMATYCZNYCH ZF SERII 8HP.

ODPOWIEDNI DLA SPECYFIKACJI: ZF S671.090.312.

cena: 250 zł

 

Dzisiaj wymieniałem olej w ASO. Z zakupionych 10 l do skrzyni weszła połowa.

PS. Polecam wymianę efekt jest zaskakujący. Wymieniłem profilaktycznie. Skrzynia chodzi dużo lepiej.

W ASO za wymianę zapłaciłem 629 zł, olej i miskę kupiłem sam za 1080 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 5 l oleju do skrzyni ZF

opis produktu:

LIFEGUARDFLUID 8 PŁYN ATF DO SKRZYŃ AUTOMATYCZNYCH ZF SERII 8HP.

ODPOWIEDNI DLA SPECYFIKACJI: ZF S671.090.312.

cena: 250 zł

 

Dzisiaj wymieniałem olej w ASO. Z zakupionych 10 l do skrzyni weszła połowa.

PS. Polecam wymianę efekt jest zaskakujący. Wymieniłem profilaktycznie. Skrzynia chodzi dużo lepiej.

W ASO za wymianę zapłaciłem 629 zł, olej i miskę kupiłem sam za 1080 zł.

 

Witam,

 

Kupując części u Maćka z BMWczęści napisał, że wchodzi 7 litrów oleju.

Wymianę oleju robiłem sam i zeszło mi tylko ok 4,6 litra starego oleju a wlałem 5 litrów.

 

Powiedzcie mi o co chodzi? Wie ktoś może ile naprawdę tego oleju powinni wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.