Skocz do zawartości

[125i] funkcja kickdown


Sagi80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie odnośnie działania funkcji kickdown w F20. W instrukcji obsługi mam napisane: "Dzięki funkcji kick-down uzyskuje się maksymalne osiągi. Pokonując opór w punkcie maksymalnego wciśnięcia pedału gazu, wcisnąć go jeszcze mocniej". No więc u mnie pedał gazu po prostu wciska się do oporu, bez żadnego "pośredniego" punktu, po którym można byłoby go wcisnąć jeszcze mocniej. A może mam się zaprzeć o fotel, czy jak? :P Nie chciałbym zrobić dziury w podłodze...

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kickdown to funkcja każdego automatu.. Z moich doświadczeń sprowadza się to do tego, że jak dociskasz normalnie pedał gazu do podłogi, to by zrobić kickdown trzeba docisnąć po prostu trochę mocniej, czuje się wtedy pod nogą jakby się dociskało taki jakby guziczek. W starszych automatach powodowało to żwawszą redukcję np. o 2-3 biegi, generalnie idzie sygnał do kompa, że "time is the factor" :D w nowych pewnie to samo, tylko jeszcze szybciej.

 

Dociśnij pedał na maksa nie bój się, zwróć uwagę na samym końcu na moment w którym czujesz, jak coś pod pedałem przeskakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jest ta zabawka w ZF, rzeczywiście trudniej wyczuwalna niż w starszych automatach którymi jeździłem. Natomiast nie jestem do końca zadowolony z jej działania. Mianowicie po wciśnięnięciu do oporu redukuje bieg czy dwa, po jego pokonaniu znowu dwa, więc łącznie ta redukcja trochę trwa. Dlatego przed wyprzedzaniem warto dać znać skrzyni naciskając na krótko gaz, żeby przerzuciła na niższy bieg. Po drugie nie wiem, czy jest to bardzo potrzebne. Patrząc na wykresy mocy silników z twinscrollem, wcale nie potrzeba 6,5 tys rpm żeby samochód jechał, 4,5 tys spokojnie wystarczy.

PS. Jak nie wyczuwasz oporu to może załóż buty z cieńszą podeszwą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w dieslu to tez dziala srednio bo kreci go ponad 4000 obrotow, a przy 3000 spokojnie by ciagnal momentem :)

 

natomiast mozna to zrobic latwo, przed wyprzedzaniem dac skrzynie w lewo na tryb sport skrzyni lub po prostu auto wrzucic w tryb sport i juz - lub uzyc lopatek jak ktos takowe ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja w swoim 645ci z 2003r mam tak samo.

Po prostu dociskasz do końca i czuć jakby drugi poziom po czym auto dostaje fajnego kopa.

Ale to benzynka i pewnie inne odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.