Skocz do zawartości

e39 530d czy to wystarczy zeby klima ruszyla?


szarmx

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszalem juz temat kupna a raczej wyboru innego niz oryginalny wentylatora klimatyzacji.

Fakt jest taki ze kupilem nowy zamiennik.

 

Oczywiscie to, ze jest on uszkodzony stwierdzil fachowiec w serwisie klimatyzacji. Na wszelki wypadek odlaczyl mi on tez sprezarke zeby sie przez przypadek nie wlaczyla i nie uroslo cisnienie w ukladzie.

w poniedzialek zainstaluje wentylator w aucie.

czy jak podepne wentylator do kostki, podepne tez kostke do sprezarki to klima wystartuje czy konieczne bedzie podlaczenie komputera i zmajstrowanie czegos jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz wszystko wystartuje jak należy. A tak na marginesie miałem też padnięty wentylator, klimatyzacja działała samo wisco dawało radę oczywiście nie było jakiś ekstremalnie wysokich temperatur

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko będzie sprawne, to powinna działać.

Ja tylko dodam na marginesie, że odłączanie na wszelki wypadek sprężarki z powodu zepsutego wentylatora to zbędna ostrożność. Jeździłem bez wentylatora przez jakiś czas, podczas jazdy pęd powietrza wystarczał, żeby klima normalnie działała, na postoju wyłączałem ją, a w sumie nawet pewnie by się nic nie działo, jak bym nie wyłączał, bo sama przestawała działać. Oczywiście nie to, żebym zalecał taki sposób użytkowania, absolutnie nie, niemniej jednak awaryjnie można i żadne straszliwe konsekwencje nie grożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłego lata nawalił mi wentylator w mieście a dokładniej jeden rezystor. Było wtedy około 34-35 stopni temperatura powietrza. Wentylator stanął o czym nie wiedziałem i wywaliło mi czynnik zaworem bezpieczeństwa. W układzie zostało 205 gram. Wymieniłem rezystory od razu dwa, klima nabita i działa.

Więc nie ryzykował bym używania w mieście klimy bez wentylatora, poza miastem jest to dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.