Skocz do zawartości

e87 2005 r 120i chwilowo wyst bledy


tobek_999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ostatnio maly problem z autkiem :dd sytuacja wyglada tak ze co jakis czas tj miedzy 20-100 km na ok 0,5 sek wyskakuje mi blad abs, dtc, cisniema w oponach oraz czasami zolta kontrolka kierownicy z klodka wszystko w czasie jazdy jednoczesniej . Tylko chodzi o to ze one od razu znikaja a kiedy podpinam pod kompa o nie pokazuje zadnego bledu.... czy ktos mial kiedys cos takiego.

Kiedys na kompie pokazal mi sie blad zbyt wysokiego napiecia tj 18 volt jednak po usunieci sie nie pojawil , czy to moze miec cos wspolnego?

Pozdrawiam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie przy czym u mnie dodatkowo zdarzało się że auto gasło w czasie jazdy. Trzy dni u elektronika i okazało się że to był stycznik (kwadratowa kostaka) w tablicy bezpieczników - po wymianie wszystko działa. Problemy takie w jedynkach często daje też słaby akumulator lub zbyt wysokie napięcie ładowania więc zacznij od tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alternatorze jest regulator napięcia - jak padnie to może dawać podwyższone napięcie a jedynka jest na to wrażliwa i objawy mogą być tak jak u Ciebie. Najlepiej daj do sprawdzenia do jakiegoś zakładu gdzie specjalizują się w elektronice. Czujnik też oczywiście może być. Tego typu problemy to najgorsze przypadki do rozpoznania bo jak komp nie zapisuje błędu to dopiero jak coś całkiem padnie to można stwierdzić co jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten blad o napueciu 18 volt wystapil tylko raz a teraz jak wyskakuje mi ta kontrolka abs to juz go nie ma...

Pytanie czy mozliwe jest ze regulator raz dziala a raz nie? Po dodaniu gazu swiatla mi nie przygasaja spr na aku i alternatorze i napiecie to ok 14,1 -14,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.