Skocz do zawartości

Wymiana rozlanego lusterka, czy muszą być takie same?


roochacz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, rozlało się mi lusterko fotochromowe, czy musi być identyczne do tego co wcześniej? Mam jakiś rzadki model który ma czujnik światła pod małym przezroczystym prostokątem (jak na foto)

http://iv.pl/images/92625110240531469495.png

i nie mogę nigdzie go znaleźć na allegro, nawet na google grafika takiego nie znalazłem aby wstawić fotkę. Czy starszy model z czujnikiem w szkle też będzie działać? http://allegro.pl/bmw-5-e39-lusterko-wewnetrzne-wsteczne-fotochrom-i6012181095.html <- tak jak tu, tylko wtedy szukałbym wersji bez LEDa alarmu

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait a second...

Czujnik w szkle lusterka to czujnik dla fotochromu. Z tego co piszesz wnioskuję że obecnie go nie masz. Możesz bez przeszkód takie założyć, nie będzie problemu.

Natomiast "czujnik pod małym przezroczystym czymś" to czujnik deszczu i światła (albo samego deszczu). Nie możesz znaleźć takiego lusterka, bo zwyczajnie nie jest on częścią lusterka. Przykleja się go do szyby. Więc zmieniając lusterko nawet nie trzeba go ruszać.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast "czujnik pod małym przezroczystym czymś" to czujnik deszczu i światła (albo samego deszczu). Nie możesz znaleźć takiego lusterka, bo zwyczajnie nie jest on częścią lusterka. Przykleja się go do szyby. Więc zmieniając lusterko nawet nie trzeba go ruszać.

Jakim cudem może być czujnik deszczu na przodzie lusterka? I dodam, że moje auto ma czujnik deszczu przyklejony do szyby.

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pisałem, to zdjęcia nie było. Teraz widzę że chodziło o co innego.

Takiego lusterka jeszcze nie spotkałem.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam problem jakiś miesiąc temu. I tak pierw kupiłem lusterko przed 98 roku to się spaliło po odpaleniu silnika. Potem kupiłem lusterko z kropką z e39 ale nie dało się zamontować trójkąta ten co przysłania czujnik deszczu. Ty masz lusterko wewnętrzne które od razu przyciemnia dwa zewnętrzne. Tak jak ja. I te lusterka często wylewają (tak jak i zewnętrzne) Ja kupiłem lusterko z e46 które miało czujnik deszczu z kropką na lusterku nie pod lusterkiem i działa przyciemnianie lusterka wewnętrznego. Ale nie będzie działać przyciemnianie lusterek zewnętrznych. Dla mnie to było nie istotne bo już wylały mi lusterka zewnętrzne i kupiłem nowe zwykłe szła bez fotochromu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie będzie działać przyciemnianie lusterek zewnętrznych. Dla mnie to było nie istotne bo już wylały mi lusterka zewnętrzne i kupiłem nowe zwykłe szła bez fotochromu.

 

Ale wiesz to na pewno, że nie będą działać? Bo mówisz że masz zwykłe, czyli pewnie nie sprawdziłeś.

 

Pytam, bo też mam takie lusterko z czujnikiem na dole i też wylane. Takie same jest praktycznie nie do dostania, więc będę kombinował z tym z czujnikiem w szkle. Byłoby to dziwne, gdyby nie sterowało też zewnętrznymi, przecież to tylko impuls i to taki sam jaki steruje wewnętrznym. Poza tym z tego by wynikało, że wszystkie E39 z kompletem fotochromów miały takie lusterka z czujnikiem na dole, a wydaje mi się że widziałem jednak z tym drugim typem.

 

Co do samego dopasowania, z tego co wiem są dwa rodzaje mocowania. Muszę się wreszcie do tego zabrać, zdjąć osłonę, sprawdzić jakie mam i spróbować kupić. Zależy mi na tych fotochromach, super sprawa. A obecnie działają mi tylko zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie wiem, ale wydaje mi się, że ktoś wspomniał o tym na jakimś forum. Lusterko kosztuje grosze więc sam możesz sprawdzić. Ja zanim było dobrze kupiłem 3 lusterka. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz po tym co tu przeczytałem nie wiem co zrobić, znalazłem na allegro lusterko prawie idealne, ma 2 czujniki światła, fotochrom, brak diody alarmu... ale jest jedno 'ale'...

W uszkodzonym lusterku mam takie mocowanie (na 3 druciki ułożone w trójkąt):

20713e5c2b6a8.jpg

 

Czy takie w tym, które znalazłem na allegro będzie pasować na miejsce starego lusterka?

http://timm.dmhost.pl/rozpendowski_20160419_1535/IMG_8087.JPG

 

Jeśli nie to chyba kupię najzwyklejsze lusterko z najbiedniejszej wersji i nie będę mieć fotochromów :?

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a skąd jesteś? Bo mam jakieś lusterko z alarmem i fotochromem ale z kropką na lustrze nie takie jak oryginalnie było. U mnie działał fotochrom w tym lusterku po podpięciu ale zewnętrzne nie wiem czy działały bo usunąłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd jesteś? Bo mam jakieś lusterko z alarmem i fotochromem ale z kropką na lustrze nie takie jak oryginalnie było.

Przeszukując allegro i olx ( i "powierzchownie" ebay) nie znalazłem ani jednego takiego lusterka, więc kupiłem takie same jak tu opisałeś i działa idealnie (31 zł z dostawą), dzięki wszystkim za pomoc :)

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z takim samym mocowaniem jak miałeś, tak?

Tak.

I działa fotochrom wewnątrz i na zewnątrz?

Wewnątrz tak, na zewnątrz albo nie mogę tego zauważyć, albo działa dopiero przy odpalonym silniku, albo po prostu nie działa. Auta nie będę odpalać ze względu na bardzo stary olej.

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.